Radeon 9600 PRO

Status
Not open for further replies.

AdrianB1

Membru Senior
Sugar daddy
Vând una bucată Sapphire Atlantis Radeon 9600 PRO, 128 MB RAM, frecvenţe 400-460, rămasă ca surplus prin casă după achiziţia unui 6600. Are 6 luni (deci mai are garanţie încă ~18) şi un preţ modest: 220 RON (preţul de pe factură e 420 RON).

Are pe ea şi un Thermaltake G003 care nu e inclus, dar contra unei sume de 60 RON (75 RON în magazin) o poate însoţi. Cu răcire pasivă ajunge la frecvenţe de 440-500.
 
Google zice "Universal clip for both nVidia and Ati" şi "For video card with mounting holes on the PCB only".
Din păcate nu am găsit vreo listă în care să scrie şi pe ce plăci anume merge montat. :cry:
 
Se poate face o adaptare, dar aşa cum este nu se potriveşte, l-aş fi pus deja. Problema este acel add-on păcătos pe post de bridge AGP-PCIe, care are un radiator pe el şi care blochează montarea unui cooler pasiv. Există varianta de a tăia acel radiator fix cât să facă contact cu coolerul pasiv (şi să se răcească prin el), dar e destul de delicat şi sigur se pierde garanţia. Sau să pun ceva intermediar între bridge şi cooler, gen o bucată de cupru sau aluminiu masiv, dar cam tot acolo ajung.

PS Coolerul nu e de vânzare separat, dacă primul post nu e suficient de clar în acest sens.
 
După cum spuneam în alt thread, Thermaltake G003 merge perfect pe A6600TD.

Revenind on-topic, am vândut placa din anunţ. Fără G003, ceea ce mă bucură foarte mult.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top