Pur şi simplu... Google

Tu te plangi ca nu gasesti MILF pe net? Cicat, retarzii au scos partea de telefonie din Honeycomb. But wait, o baga inapoi in ICS. Un fel de "FUUUUUUUU what the crap have we been smoking?". Nu dom-le ca cine foloseste tableta pe post de telefon? Aceiasi oameni care folosesc Ipod-ul pe post de telefon. Prin skype.
A, si vrei sa copiezi date pe SD-card din memoria interna pe o tableta cu Honeycomb? Nu.

Tu prin telefonie înțelegi 3G? Dacă da, este aberant :biggrin: Nu doar pentru lolskype, cât pentru serviciul de date, cine dracu' merge cu routerul wi-fi după el.

Iar tabletele cu Honeycomb nu prea au micro-SD, apropos.
 
2G nu 3G. Call handling, HFP, PBAP, the works. 3G merge doar pentru date.
Ale noastre au microSD.

In related news, Gugle o scos si SDK-ul de ICS.
 
Păi la ce spanac îți trebuie 2G pentru Skype? Last time I checked it uses only data stuff, nu call handling. VoIP ofc.
 
Pai nu-ti trebe pentru skype partea de telefonie, dar daca vrei sa NU folosesti skype, pe Honeycomb n-o sa ai telefon. Pe Froyo merge bine mersi, pe ICS merge la fel de bine mersi. HC e un pic mai special in cazul de fata. Special in sensul de "retardat".
 
Cu probleme de privacy incluse :smile:

E aceeasi problema ca si la Gmail si nu le-a pasat prea multora:

Is Google reading my mail?

No, but automatic scanning and filtering technology is at the heart of Gmail. Gmail scans and processes all messages using fully automated systems in order to do useful and innovative stuff like filter spam, detect viruses and malware, show relevant ads, and develop and deliver new features across your Google experience. Priority Inbox, spell checking, forwarding, auto-responding, automatic saving and sorting, and converting URLs to clickable links are just a few of the many features that use this kind of automatic processing.

Cat despre DropBox si prevederile lor:

To be clear, aside from the rare exceptions we identify in our Privacy Policy, no matter how the Services change, we won’t share your content with others, including law enforcement, for any purpose unless you direct us to.

Yeah right... :damn:

Dupa care tot ei spun:

As set forth in our privacy policy, and in compliance with United States law, Dropbox cooperates with United States law enforcement when it receives valid legal process, which may require Dropbox to provide the contents of your private Dropbox. In these cases, Dropbox will remove Dropbox's encryption from the files before providing them to law enforcement
 
Cat despre DropBox si prevederile lor:

Yeah right... :damn:
Dupa care tot ei spun:
Din ce inteleg eu nu vor da acces la continut fara mandat nici macar politistilor decat cu acordul tau. Daca exista o cerinta legala si exista mandat nu cred ca se pune problema sa nu permita accesul, mi se pare perfect normal.
 
Oricum ai pune problema, dintre "we won't snoop unless law enforcement forces us" si "When you upload or otherwise submit content to our Services, you give Google (and those we work with) a worldwide license to use, host, store, reproduce, modify, create derivative works (such as those resulting from translations, adaptations or other changes we make so that your content works better with our Services), communicate, publish, publicly perform, publicly display and distribute such content. The rights you grant in this license are for the limited purpose of operating, promoting, and improving our Services, and to develop new ones. This license continues even if you stop using our Services." e o mare diferenta.

Sa o luam pe rand:
- Google AND the ones they work with
- worldwide license bla bla
- publish, publicly perform, publicly display (really?)

Inteleg, scrie acolo ca vor folosi datele doar pentru "operating, promoting, and improving our Services, and to develop new ones", dar tot mi se pare huge invasion of privacy...
 
Nu-ți convine, nu te băga, simplu. Mie nu-mi convine și nu mă bag. Problema, dacă se pune problema de vreo problemă, e la oamenii cărora nu le pasă, nu la Google.
 
Inteleg, scrie acolo ca vor folosi datele doar pentru "operating, promoting, and improving our Services, and to develop new ones", dar tot mi se pare huge invasion of privacy...
Daca pui ceva in clar sa fii sanatos, daca o sa am vreodata nevoie am oricum posibilitati rezonabile de criptare, sa le publice fara numar ca ma doare in basca. E un serviciu gratuit, cate pretentii poti avea?
 
Zerg rush.

Cât despre Google Drive, vedeți discuția de aici și în principal articolul The Verge: și ceilalți ofertanți de servicii de acest tip (Dropbox, Apple, MS) au aceiași termeni, doar că formularea e diferită. Iar formularea e diferită doar de puțin timp, la Dropbox fiind schimbată ca să pară mai user-friendly, de fapt fiind același lucru.
 
Cel putin te lasa sa excluzi anumite site-uri de la cautare, iar pe mine ma ajuta mult. De cate ori ati cautat pe Google cate o solutie la o problema si ati dat de site-uri absolut inutile cum ar fi fixya.com?
 
Back
Top