Probleme și sugestii privind funcționalitățile forumului

Yep. Lucrurile arata de obicei mai bine pe windowz. :lol:
 

Attachments

  • image_2020-12-08_170112.png
    image_2020-12-08_170112.png
    102.1 KB · Views: 38
Dac-ai fost generos în 2020, e valabil până în 2022 (așa îmi zice mie). Sau o primit puterfixer ceva mărire de salar și e boier acuma și de-aia nu mai zice nimic. :smile:
 
Waddu you mean?
 

Attachments

  • Screenshot 2022-05-30 at 19-20-38 Probleme și sugestii privind funcționalitățile forumului.png
    Screenshot 2022-05-30 at 19-20-38 Probleme și sugestii privind funcționalitățile forumului.png
    5.9 KB · Views: 9
Shift-Refresh? Whitelist XF în blockere și filtre? N-am schimbat nimic la server de câteva luni, deci nu e din capătul ăsta.
 
Am dat ctrl + F5, nicio schimbare. Nici eu n-am modificat absolut nimic la browser (nici updates nu-i fac de când Mozilla au decis să strice FF la fiecare update). Am dat white list prin blockere, nicio diferență în afară de Google tag manager care nu văd ce legătură ar avea.
 
Da' mai în dreapta, butonul cu paranteze drepte face ceva dacă-l clicăi? Toggle BB Code îi zice, și ăsta comută între rich text editor (cu butoanele de formatare active) și BB Code textbox (cu formatarea dezactivată fiindcă vrei tu să bagi text bold and stuff).

1653937289220.png


Dezactivat arată așa:
1653937373153.png
 
Invatatura de minte de la serviciu: orice utilizator care se plange de o problema iti da o captura de ecran care nu include toate detaliile necesare, pentru ca ei stiu mai bine™.
 
Dacă-mi poți explica de ce există opțiunea aia in the first place aș tinde să fiu de acord cu tine, nici măcar nu știam că pe panoul de undo/redo ar pune cineva "toggle BB Code" și aia dezactivează toată funcționalitatea.
 
Există pentru cei ce preferă un textbox chior în care să aplice ei formatarea tastând BB Code, așa cum făceau în vBulletin sau phpBB sau phpNuke acum 20 de ani, fiindcă rich text formatting e evil. Nu-i pot dezactiva existența acestui "feature"...
 
Back
Top