Probleme și sugestii privind funcționalitățile forumului

Dupa cum bine a zis cineva, facerea de bine... Voi chiar nu aveti alta treaba decat sa il frecati la menta pe puter, ca nu mai gasiti nu stiu ce emoticon pe care l-ati folosit de 3 ori in viata? Lasati in plm forumul asa cum e, ca omul nu are timp sa caute solutii pentru fiecare kkt pe care il gasiti voi ca nu mai e ca inainte.
 
:biggrin2: Dacă aș găsi smailicu ăla... Oh well. Momentan încerc ceva idei de logo.
Măcar ăsta că seamănă și e foarte expresiv.
huh.png
 
Se poate elimina sau inlocui sigla Xenforo cu ceva mai mic (gen XF), ca sa faca loc mai multor icoane pe bara aia?
 

Attachments

  • PhotoNote_wp_ss_20190109_0001_1450.jpg
    PhotoNote_wp_ss_20190109_0001_1450.jpg
    163.9 KB · Views: 17
Am început deja să caut/creez un logo mai fain, depinde cât timp liber am. Nu e chiar treabă de câteva minute :biggrin: Dar oricum pe bara aia nu există și alte simboluri care să apară, tot doar alea patru din dreapta - mesagerie privată, notificări, posturi noi, căutare.
 
Err. Mai apare o icoana pe care eu o folosesc intensiv si de fiecare data trebuie sa rotesc telefonul ca sa o vad. :smile:
 

Attachments

  • wp_ss_20190109_0002.png
    wp_ss_20190109_0002.png
    56.2 KB · Views: 18
:what: Io nu văd nici o icoană cu mutra ta... Oare de ce? :angel:

Thor aia ar fi magnifică dacă ar fi și în ceva format vectorial, să o pot exporta în mai multe dimensiuni și cu transparență unde trebuie, că altfel resize la bitmap iese ca pixu'. De-aia am ajuns la concluzia că mai bine fac alta.
 
Din câte știu, un double post care a fost lipit ar trebui să apară în mesaje noi. Altfel, singurele setări sunt astea:

1547056593740.png
 
Oh this is cool. Iconița de la bookmark-ul la XF are o bulină roșie atunci când apar chestii necitite. În Chrome n-am setat nimic special ca permisiuni pentru domeniu, pur și simplu funcționează.
 
Așa se pare. Service Uptime verifică site-ul o dată la 30 de minute, și mi-a dat două mailuri, unul că nu merge și apoi după 28 de minute că merge. N-am idee de ce. Cu toate întreruperile și tot stăm mult mai bine decât nivelul de disponibilitate garantat. 99,9% = downtime acceptat de 43min 49sec pe lună, sau 8h 46min pe an. Anul trecut nici nu ne-am apropiat de cifrele astea.
 
Back
Top