Probleme și sugestii privind funcționalitățile forumului

Și eu tot așa navighez. Mă rog, hostingul e puțin cam paranoic, se prea poate să fie mai trigger-happy cu unele IP-uri decât cu altele. Dar încearcă și vezi dacă e ceva diferit.
 
Browserele au de obicei setare pentru numarul maxim de conexiuni simultane la 1 server. Verifica sa nu fie setat ceva astronomic acolo. Pune 8-16 si vezi daca se mai intampla.
 
Încă nu s-a întâmplat. O să-mi notez exact ce și cum și revin, nu cred nici eu că e de la cât de repede dau click-uri.

Merci.
 
CU IE 11 nu reusesc in nici un fel sa ma loghez pe forum. Bag user / passwd, imi zice ok si press here... dar in pagina urmatoare iarasi nu sunt logat. Problema asta o am doar pe xf. Ceva idei?
 
1 e un pitic d-al meu, vreau sa scap cat pot de google, iar cu opera nu mi-a mers sync intre devices, iar firefox e al doilea pitic, nu mi-a placut niciodata. :biggrin:
BTW, inainte sa nu mai mearga deloc imi mergea sa ma loghez, dar dupa ce dadeam pe "what's new" pe unele threaduri eram logat, pe unele nu. Sunt pe al treilea PC cu IE 11, si toate au facut la fel.
 
Sigur n-ai vreun antivirus, internet protection/defender, proxy care să-și bage nasul? Trebuie să găsești ce e comun între cele 3 PC-uri, fiindcă nu pot replica problema cu un Win7 cu IE11 curat.

SRWare Iron ai încercat? E un Webkit curat, spre deosebire de Chrome care e Webkit + add-on-uri Google.
 
[...] vreau sa scap cat pot de google[...]
Comodo Dragon. Un Chromium curatat de orice urme de goagle plus ceva chestii de securitate/privacy de la Comodo team.
Il folosesc de ani de zile de acu' in loc de Firefox si nu-mi trebuie altceva. :smile:
 
Amandoua vad ca folosesc google pentru sync intre diverse masini, si nu vreau.
puterfixer, nu am nici firewall, nici antivirus.

L.E. Si pe Windows Phone 8.1 la fel se manifesta.
Cum zice baiatu asta aici, sau asta dincoace.
 
Back
Top