Probleme și sugestii privind funcționalitățile forumului

Corect, e feature, nu bug; e o limită în care posturile consecutive sunt lipite (sub forma editării), după care apar ca posturi separate. Nu pot seta să actualizeze data postului vechi, ci doar să scad acel timp limită în care posturile consecutive sunt lipite.
 
Păi scade la minim (10min?). Dar n-are treabă cu timpul pentru editat postul, nu?
 
Tocmai, am scris ceva în topicul cu Aere Condiţionate a doua zi după ultimul post, le-a unit. Hooray?
 
Link-urile se deschid în pagina forumului în loc să se deschidă în altă fereastră/tab.

Perfect. Așa și trebuie să fie. Pentru new tab există middle click. Userul trebuie să aleagă dacă vrea new tab sau same tab, nu site-ul. Așa e normal și așa e și regula W3C.
 
Am modificat CSS-ul pentru link-uri, acum sunt subliniate continuu și devin roșu închis la mouse hover. Cu asta sper să se rezolve incompatibilitatea cu alte (verze de) browsere :tongue:

Pentru unit posturi consecutive, timpul limită în care face asta e de 24 de ore; după aceea ar trebui să le lase ca posturi separate. Durata asta e stabilită experimental, mai mare ieșea cam varză (nu apăreau posturile actualizate în search), mai mică ieșeau cam multe double posts.
 
Eu nu-s aşa convins. :smile:
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    13.7 KB · Views: 35
  • 2.jpg
    2.jpg
    16 KB · Views: 33
Firefox 3.6.18, IE8... alea cu probleme până acum, working as intended, cel puțin la mine. Dă-i și tu un clear cache, nu-ș ce să zic.

L.E. Postul meu de mai sus, era de pe calculatorul de la servici, ăsta e de acasa. Pe amandouă merg ok.
 
Se poate pune favicon-ul vechi? Si o sigla in Tapatalk? Cele default sunt cam fade.
 
Nu pot atașa poze și din câte am văzut nu sunt singurul. JPG și PNG nu vrea, altceva n-am probat.
 
Aha, pe noul hosting nu găsea programele ce identifică tipul imaginii atașate pentru a-i face thumbnail. Am rezolvat temporar problema comutând de pe ImageMagick pe celălalt modul de procesare a imaginilor, GD, însă care e mai puțin performant. La ăsta nu trebuie să-i definesc calea spre executabil. Am pus tichet ca să aflu totuși unde au instalat ImageMagick. Mulțumesc de atenționare!

[edit] Wow, mi-au și răspuns la tichet cu calea corectă spre executabilele ImageMagick, și acum funcționează corect.
 
Mi-am activat o plăcintă de 'net trial pe telefonul Orange, care e o vechitură, însă alte site-uri merg. XF nu.
Poate cineva să confirme?
 
Și eu am tot vechitură de telefon Orange, și la mine merge :tongue:.

PS: Uneori telefonul "Orange" are și un nume/browser.
 
Vreo ora n-a mers, ceva database error...

Vreo ora n-a mers, ceva database error... sau o fi fost doar de la mine, ca vad ca altii au mai postat intre timp.
 
Back
Top