Probleme și sugestii privind funcționalitățile forumului

Poți, da' las' că nu cere de mâncare și la unele tranzacții poate vrei paypal în loc să dai cu cardul pe la ceva dubioși.
 
Contul te pacaleste si ti-l face automat. Zici pur si simplu ca vreo sa faci o plata cu cardul.
 
Trebuie să modific profilul de sugar daddy să fie valabil 2 ani, că la câți bani s-au strâns e destul. Mulțumesc mult tuturor.
 
Us today:
ThrowingAwayMoney.gif



Pufi now:
ISeGpE.gif





:biggrin::biggrin:
 
Nu merge la mine. Vreau și eu pe privat un Iban, ceva utilizabil in secolul XXI :smile:

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Am folosit o singura data paypal, mai aveam si 1.5 EUR pe cont dar acum imi da eroare, nu pot adauga card, etc.
 
Mno, am actualizat cheltuielile cu XF-ul pe Google Docs, că de prin 2010 toamna l-am abandonat. Sugar daddies pot vedea și link-ul sub colțul administrativ pe prima pagină.
 
Asea, acum ca te-am facut om hai sa trecem la ipman sa il ajutam si pe el la inceput de drum.
 
Pache multumesc, dar nu e nevoie.
Acum invatam limba si ne batem putin cu birocratia, ca e un cerc inchis si vicios din cauza emigrantilor: nu poti merge la scoala de suedeza fara CNP-ul lor, dar CNP-ul nu-l poti obtine fara un job, si la job iti cer sa stii limba SI sa ai CNP.
Cu toate ca legal si teoretic poti sa obtii acest CNP dovedind ca ai asigurare medicala pe un an si fonduri sa te auto-finantezi un an, in realitate ne-au refuzat.
Asa ca acum invatam limba cum putem si de unde putem ca sa putem aplica pentru munca.
 
Cu toate ca legal si teoretic poti sa obtii acest CNP dovedind ca ai asigurare medicala pe un an si fonduri sa te auto-finantezi un an, in realitate ne-au refuzat.
Asa ca acum invatam limba cum putem si de unde putem ca sa putem aplica pentru munca.
Ca idee, și în UK am avut probleme când nu încă mai era cu bluecard, i-au refuzat prietenei mele de atunci și i-am dat în judecată. Rezultatul a fost că la tribunal ăia au zis "a ok aveți dreptate" încă înainte să se judece cazul și ne-au rambursat cheltuielile de judecată + ~£1000 pentru timpul pierdut (sincer am pierdut teoretic mult mai mult de 1000 dar mno).

Dacă la ei scrie în lege and shit, strânge-i cu ușa, că vor ceda înainte să se ajungă la altele. Pentru că nu-i ok să învățați limba cum apucați - 1. vă ia mult mai mult și 2. programele lor știu ce fac.

Multă baftă!

Mno, am actualizat cheltuielile cu XF-ul pe Google Docs, că de prin 2010 toamna l-am abandonat. Sugar daddies pot vedea și link-ul sub colțul administrativ pe prima pagină.
$1,288.06 holy shit aia este pe ultimii 7 ani?
 
Uhh 1000$ și aproape 1000€ pe hosting în ultimii aproape 10 ani, dar hostingul nu a fost exclusiv pentru XF. Doar licențele și suportul au fost 100%. Pasiunile costă :biggrin: Măcar ale mele stau în pivniță sau în rucsacul foto, nu pe tocuri sau în sticle, so I have that going for me, which is nice. :biggrin:

ipman io le-am dat un pic cu copy&paste la HR cu directivele europene despre cine ar trebui să îmi ceară cod fiscal și cod de asigurare și cod de pensie, că altfel îmi tot băgau sub nas formularul cu „dă-ne datele până la mijlocul lunii altfel nu-ți putem face payroll-ul”. Fii creativ și ia-i un pic mai tare, cu legislația lor în mână, că altfel le e ușor să te trimită la plimbare.

Iar am amestecat topicurile :biggrin:
 
  • Like
Reactions: Neo
Back
Top