Probleme și sugestii privind funcționalitățile forumului

Cât vreți. Cu 1€/lună ori câți suntem pe-aici e arhisuficient. Uite, pot activa setarea aia de „paid membership” prin care pentru 10€ puteți intra automat într-un grup separat de useri, pe o perioadă de un an. Grupul poate fi definit să aibă un custom title, „Bogătan” sau „Sugar daddy” sau ceva :biggrin: și permisiuni suplimentare - mai mult timp pentru editarea propriilor posturi, mai mulți destinatari într-o conversație privată în grup, acces în ceva secțiune separată a forumului, de-astea. Din păcate setările interesante, cum ar fi spațiul pentru stocare de atașamente, nu sunt legate de usergroup.

(Și acum aștept replica aia cu „hai să facem tot forumul privat” :biggrin: )

Deci întrebarea e ce ați vrea să vă scrie la titlu și dacă 10€/an vi se pare ok prin acest mecanism.

Albumul de nuntă e la polka dots party, cu puncte între ele și haștetepe în față.

[edit] Gata l-am setat:
  • click pe numele contului în dreapta sus (lângă inbox și alerts) pentru a intra în My Account
  • click pe Account Upgrades în meniul vertical din stânga
  • click pe Purchase la Sponsorizare forum
Cine vrea să fie primul Sugar daddy? :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Apropo, tot pe-acolo e și setarea de 2-step verification la autentificare, printr-o aplicație gen Authy sau Google Authenticator, sau printr-un cod primit pe mail.
 
Huo, bere din Köln! Cu rivalitatea dintre astea două orașe nu te joci :biggrin:

Ia te uită ce de sugar daddies, oare cine o fi prințesa? Oh wait :lol:

Meanwhile uite că cineva din Cluuuj a dat de albumul foto...
 
Ioi, ce de bănet! Acuma trebuie să fac o pagină cu Investor Relations și rapoarte anuale de cheltuieli, în ce m-am băgat... :biggrin:
 
Convenabil din ce punct de vedere? Costurile anuale ale domeniului .ro vor fi de 12€/an + TVA direct de la ROTLD, respectiv 6€/an + TVA către domain registrars, care probabil o să-l vândă cu 8-10. Cam tot pe acolo sunt majoritatea domeniilor clasice; cele noi variază - de exemplu xf.club e 9110$, xf.science e 3250$/an. xf.eu, xf.com, xf.net, xf.org sunt deja înregistrate și ținute bine până vine vreun disperat care e dispus să dea sume fabuloase pentru transferul proprietății. Dar xf.lol e disponibil la 12,88$/an, iar xf.fun e 0,88$/an! :biggrin:

.ro mai are avantajul că, fiind înregistrat pe persoană fizică, datele de înregistrare sunt ascunse datorită L677/2001. La .com de exemplu a trebuit să cumpăr un serviciu suplimentar de 2-5$/an pentru anonimizarea datelor proprietarului. Regulile ICANN cer totuși ca datele de contact să existe, așa că apăreau datele firmei intermediare din Panama (exact), iar adresa de mail generică făcea forward spre adresa de mail reală (dar nepublicată).
 
Faci cont, adaugi card, platesti. Fix 1 minut a durat toata treaba, ca nici eu n-aveam cont. Vedem daca-l mai pot sterge acum. :smile:
 
Back
Top