1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Probleme și sugestii privind funcționalitățile forumului

Discussion in 'Colțul administrativ' started by puterfixer, Sep 13, 2010.

1. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Ce-aveți cu omu', bre? A pus și el webcam pe scară și dashcam la subsol și, gata, e de la " Okiu' și Timpanu' ". :hihi:

2. puterfixer

puterfixer Administrator

Notificările pe mail funcționează, mai puțin pentru cine are cont de mail la GMX (poate și prin alte locuri, nu știu, dar doar atât văd în bounce log). Fiindcă GMX e ceva mai catolic decât papa, și refuză mailuri de la servere care nu au definit un reverse pointer de la IP numeric la un hostname, lucru pe care alte servere poate l-ar depuncta doar în evaluarea făcută prin filtrele SpamAssassin. Oh well. Ridic un tichet la suport tehnic să definească niște înregistrări de-astea la ei în DNS pentru cele 3 IP-uri alocate, și vedem.

3. Quark

Quark zis şi Brucan

Cine foloseste gmx? :angel:

4. Quark

Quark zis şi Brucan

Acum serios: hai cu gmx ca scade productivitatea! :tongue:

5. puterfixer

puterfixer Administrator

Ca să citez un clasic ce ne onorează cu prezența-i,

:biggrin:

Ia, acuma merge?

6. Quark

Quark zis şi Brucan

Da, prietenul meu care foloseste GMX mi-a transmis prin Telegram ca acum ii functioneaza notificarile. :biggrin:

7. puterfixer

puterfixer Administrator

FYI, am dat întâmplător peste un anunț prin care Google are o problemă cu certificatele SSL eliberate de Symantec, care treptat nu vor mai prezenta simbolul verde al securității în bara de adrese Chrome. Nu m-am chinuit să înțeleg substraturile, când am auzit Symantec m-am lămurit :biggrin: Faza e că certificatul nostru era eliberat de RapidSSL care e tot de-al lor, și acuma văd că nu prea mai e „în cărți”, ba chiar am o promoție prin care pot trece la un certificat Comodo care îmi acoperă gratis timpul rămas până la scadența certificatului original (februarie 2018) și apoi continuă cu reînnoire la 9$/an, nu 30 sau 80 sau alte wtf-uri. Așa că tocmai am făcut solicitarea de certificat nou, cu cheie nouă pe server, CSR, certificate intermediare și toate alea, și acuma ar trebui să fie activ SSL-ul doar prin certificatul proaspăt emis de Comodo și valabil până în 2020.

AdrianB1 and miahi like this.