Probleme și sugestii privind funcționalitățile forumului

Da' ce-am făcut, dom' plotonier, de mi-ai luat carnetu'? :biggrin: Înainte aveam, eu însumi am scris actualul custom title.
Schimbă pe "anonim", că fusei odată Toruk Makto, acu' știi și tu cu pușca și cureaua lată...
 
4. Cand ne suni, spune-ne ce doresti sa faci, nu ceea ce te impiedica sa faci acel lucru. :angel:
 
Daca as sti cum să fac uplod la un screen shot cu eroarea, in conditiile in care forumu nu mă lasă să fac upload la un screen shot...

LE: Hai că a luat-o!™
 
Nu stiu cum trimite Xenforo asta email notifications, dar presupunand ca se cupleaza la un server SMTP, exista o bifa gen "Use SMTPS"? E bifata bifa? :biggrin: Altfel degeaba https.
 
Nimeni nu te obliga sa-ti activezi email notifications. Nimeni nu ma obliga sa nu-mi activez email notifications. Nu vad problema. :tongue:
 
Soluția e simplă, disable e-mail notifications la nivel de forum. Scapă și Pufi de erori de bounce, nu mai vede nimeni unde e Гⱶiцă :biggrin:.
 
SMTP folosește SSL. Așa e de la început. Nu că ar conta foarte mult - conexiunea SSL pentru SMTP se realizează pe același server fizic, deci nu traversează vreo rețea de unde să poată fi mirosită. Acuma problema e că mailurile sunt clear text, deci ele circulă prin internet tot așa. Un admin care monitorizează coada postfix-ului vede fișiere text cât se poate de citibile. Și nu e doar în particular la serverul ăsta, ci la TOATE. SMTP-ul nu a fost gândit la origini cu aspecte de securitate și secret al corespondenței.

upload_2016-12-30_23-27-17.png
 
Heh, nu prea am văzut aplicații care să facă diferența între SSL și TLS. Bănuiesc că setarea aia de SSL e default, dar fiind că ultima versiune (3.0) are 10 ani și a fost trasă pe tușă anul trecut. Dar, cum ziceai, nu prea contează în contextul de față.
 
Bifa exista si e bifata. In rest... oricum, in lipsa unei criptari end to end, sunt multi care pot citi mailurile daca vor. Problema mea este sa nu apara si alti paraziti (in lantul de transmisiune) care sa poata citi abuziv ceea ce se transmite. Mai ales autohtoni, fara aprobari legale. :biggrin:
 
Se poate scoate cumva pasul cu "Are you sure you want to like this post"?

This happens when users click the Like control before the page has finished loading and the JavaScript has fully initialised.

Nu există vreo setare server-side pentru asta, doar clienți care opresc/blochează javascript și se fufu cu AJAX-ul :wink:
 
Back
Top