Probleme și sugestii privind funcționalitățile forumului

miahi

Wizzard
Sugar daddy
Am rezolvat cât de cât și cu avatarul, dar din cauză că se face resize în diverse locuri nu prea iese pixel-perfect ca înainte.

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
A descoperit cineva de unde se editează semnătura?

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Hover pe numele tău în dreapta sus, și acolo ai o grămadă de opțiuni pentru contul tău. Signature e a doua. Dacă nu o vezi, zici și caut permisiunile.

miahi

Wizzard
Sugar daddy
BTW, mie îmi apare "Signature" în loc de "Personal details". Personal details nu există, dacă mă duc pe link-ul vehiculat mai sus zice că n-am dreptul.

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
Uărx.

De la servici n-a mers deloc, nici azi, nici ieri. Nextgen, moare în 5-10s de căutări, atât de pe FF Portable, cât şi de pe IE. De acasă merge instant. Mai rămâne să încerc şi de pe telefon.
N-a vrut nici de pe telefon.
Dacă mă duc în cont şi ajung (cu greu) la Find all threads by korby, îmi zice că nu există nimic. Really? :smile:
Y U NO WORK?

Şi link-ul greşit din profil legat de firme IT.

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Care link din profil legat de firme IT? L-am scos de ceva timp.

Ca să parafrazez o reclamă românească: tu de când n-ai mai dat clear cache? :biggrin:

Y U NO WORK?
Fiindcă rebuild search index... complete.

De la serviciu poți da un ping, traceroute, ceva? Nu insista, firewall-ul la hosting e trigger-happy și banează IP-uri într-o veselie. Eventual dă-mi IP-ul de la care încerci, să întreb la suport dacă e blocat.

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
La Personal Details este o rubrică IT Company. În explicaţia aia de dedesupt era un link. Care a dispărut de când am scris mai devreme. Vai. :smile:

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
@Gabriela singurul loc unde e folosit Flash e la Flash Uploader, pentru încărcarea atașamentelor. Ar trebui să îl poți dezactiva din account > Preferences: https://xf.ro/account/preferences - Use the Flash-based uploader to upload attachments.

Întâi no javascript, acum no flash... unde se duce lumea asta, dom'le? :hihi:

Last edited:

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Testing £££.

Yep definitely this one's better :biggrin:

Arată ciudat tbqh, probabil va lua ceva timp să mă obișnuiesc. Mi se pare foarte colorat. Plus cei care nu aveau avatars dintr-un motiv sau altul acum au semne de întrebare cât casa, ceea ce-i puțin aiurea.

Putem avea avatare animate? În limita bunului simț ofc.

dreamer

Little Devil
Care e frate faza cu awards? "Addicted", "Someone Likes You", "Keep COming Back", "Can't Stop"... au niste nume... :confused:

Cat despre XenForo, looks good, works fine. De acasa, ca de la munca nimic de vreo 3 zile.

Top Bottom