Ofertă gratuită.

Erm. O întâlnire masivă înainte de delivery între noi toţi pentru instalări şi configurări şi a doua zi, după 1 zi maxim de depozitare într-un singur loc, să ajungă unde trebe.
O întâlnire masivă e improbabilă, ineficientă și extrem de greu de organizat, toți avem câte o agendă personală nu foarte flexibilă. O zi de instalări și configurări e o dovadă de optimism extrem, sunt configurații atât de pestrițe că nici nu se știe încă ce va putea fi instalat sau nu.
 
Are haz ca thread-ul ăsta să fie făcut sticky (just in case, să fie în atenţia publicului şi când va mai scădea entuziasmul pentru subiectul ăsta)?! Personal votez pentru.
 
O întâlnire masivă e improbabilă, ineficientă și extrem de greu de organizat, toți avem câte o agendă personală nu foarte flexibilă. O zi de instalări și configurări e o dovadă de optimism extrem, sunt configurații atât de pestrițe că nici nu se știe încă ce va putea fi instalat sau nu.

Atunci fiecare care donează se ocupă de configurare & chestii, ca să nu mai stea altcineva după asta şi gata. :smile:
 
Ar putea oare folosi cineva un modem hardware extern USR de 56K?
L.E. am mai gasit si un S3 Virge/GXcu 2 sau 4MB de RAM. Din cate stiu amandoua merg, nu prea am cum sa le mai testez.
E.L.E. si o placa de retea 100Mbit Trendnet.
 
Daca este serial si are fax si voce (cu mufe IN-OUT), mi-ar trebui mie. :smile:

Referitor la primul calc, care dpdv. hardware este gata:
Nu ma descurc cu linux-urile. Nimic nu merge cum trebuie. Ma apuca dracii. Damn Small Linux pe care mi l-ati recomandat se instaleaza dar n-are accelerare video de nici o culoare si ma dor ochii de la refresh.
 
Din ce stiu si eu, trebuie sa instalezi driver pentru video. Din cate am folosit (ultima data acum vreo 2 ani jumate), niciun Linux nu mi-a instalat default placa video. Si erau placi consacrate, fie ATI, fie Nvidia. Dar poate ma insel si acum instaleaza automat.
 
Modem-ul este ceva in genul astuia. Nu stiu daca e V90 sau V92. E serial si am si cablu de date si alimentator la el. Cica Made in Ireland.
 
Dacă are cineva o carcasă ATX şi sursă, eu pot să montez/instalez un calculator complet (ok, fără monitor) acasă.

Marius, mai am şi eu un modem extern cum vrei tu, dar e noname. Nu m-am gândit că mai vrea cineva aşa ceva :smile:.
 
Sursa cred ca am, carcase nu stiu sigur. Aveam vreo 8-10 in beci (de Compaq Deskpro EN albe, orizontale, vechi) dar cum tiagnii cu fiare vechi nu se jeneaza sa sparga usi nu garantez ca mai sunt.
 
Din ce stiu si eu, trebuie sa instalezi driver pentru video. Din cate am folosit (ultima data acum vreo 2 ani jumate), niciun Linux nu mi-a instalat default placa video. Si erau placi consacrate, fie ATI, fie Nvidia. Dar poate ma insel si acum instaleaza automat.
Asa, si de unde iau driver pentru S3 Trio 3D?
 
Sunt convins ca sunt pe-aici oameni care stiu mult mai multe decat mine despre distributii Linux si care te pot ajuta. :smile:
Eu, personal, as fi votat pentru Windows 98 (cel putin) cu SP-urile alea neoficiale. Am un Win 98 de vreo 4 ani pe un Celeron 333MHz si merge ca-n prima zi (adica, naspa :hihi: ehehe, glumesc, mai).
 
Sursa cred ca am, carcase nu stiu sigur. Aveam vreo 8-10 in beci (de Compaq Deskpro EN albe, orizontale, vechi) dar cum tiagnii cu fiare vechi nu se jeneaza sa sparga usi nu garantez ca mai sunt.

După ce iau Antec-ul de la Neo pot să o donez carcasa veche. Nu e cine ştie ce, un mid-tower ATX, ceva luat de la UltraPro acum mulţi ani.
 
Se adaugă la ce pot să dau şi două perechi de... difuzoare (AKA boxe de birou); fiindcă probabil că respectivii copii ar vrea să asculte şi ceva zgomote :smile:. Şi 3 şoareci mai vechiuţi, funcţionali.
Am punga la birou, come and get it anytime :smile:
 
Gata. Sunt satul de linux.
Primul calc merge (hardware), asa ca veniti si-l luati si puneti voi pe el ce vreti.
Daca tot veniti, aduceti inca 3 carcase ca sa mai fac 3 calcuri cu componentele pe care le am depozitate aici.
 
BAH! Voi ati vrut sa scapati de componente si acum le-ati depozitat la mine?!
Ori aduceti (saptamana asta!) 4 carcase sa montez restul componentelor, ori le arunc pe toate la gunoi ca n-am loc de ele!
 
Back
Top