Ofertă gratuită.

Asta o sa dureze un pic. Acum am portbagajul plin, in casa nu am loc sa le duc si in beci am constatat cu mare surprindere ca inca am carcasele alea de DeskproEN :biggrin:. Sa vad cum fac cu livratul ca sa se faca ceva loc.
 
Ma scuzati daca nu vad raspunsul prea evident dar... monitoare, anyone? Nu ca sa le iau, dar cand e gata un PC (sa vad cui le dau sa le imperecheze cu carcasele) sa-i dau si in CRT.
 
Un monitor e la mine în mașină, am fost cu el la Marius și l-am luat înapoi că nu avea unde să îl țină. Philips 107, perfect funcțional.
 
Avand in vedere ca micul portbagaj e plin, probabil ca o sa pot sa il iau in momentul in care gasesc pe cineva sa asambleze sistemele - 7 carcase + 2-3 sacose de placi de baza si alte alea.
 
Încearcă să lămurești destinația finală e portbagajului, un loc de depozitat și pe cineva care să le monteze om găsi noi. Ce nu prea e clar ce OS se va pune pe ele, că Ubuntu nu se lasă instalat pe configurațiile alea, se pare.
 
Eu mai devreme dadusem un link.

Acolo sunt niste oameni care se ocupa cu chestia asta de aproape 3 ani.

Ei pun un win XP subtiat si nu au avut probleme cu politia sau cu M$.

Daca nu exista un destinatar precis putem lua legatura cu ei.
 
Eu mai devreme dadusem un link.
Am vazut linkul. Cu Dr_V si Ben Ami am mai colaborat pe tema asta. Le-am dat 6-8 calculatoare acum un an si ceva sau doi ani.

Am incercat sa dau de ei si acum (mai exact de Dr_V) dar nu am reusit... inca. Destinatar precis ar fi putut sa fie o casa de copii din Bucuresti dar persoana de contact nu a raspuns nici ieri nici azi. Mai fac o incercare, doua si apoi ma orientez catre Dr_V.
 
Donez CRT de 19" Dell, Fujitsu, DTK

Cum firma la care lucrez a decis sa trimita spre donatii 25 de bucati de CRT de 19" Dell, Fujitsu, DTK anunt aici poate sunt interesati. Pot sa le dau si pe bucati dar ideal ar fi sa pot da mai multe odata. Singura problema e transportul, trebuie ca cel ce le primeste sa asigure transportul din zona Industrilor, Bucuresti.
 
Tocmai ce mai am nevoie de un monitor si de o carcasa ca sa fac un sistem P3 dragutel. Acum sa vad cum pot intra in posesia unui monitor avand in vedere ca nu e nici mititel.
 
Din pacate o sa mai dureze un pic, actele trebuie semnate de magazie, trebuie scoase de pe inventar si abia apoi firma le poate da. Estimez cel putin o saptamana de hartogaraie.
 
E bine, poate se marinimeste cineva de pe forum dupa Paste sa isi ia la pachet in portbagaj vreun CRT de 19" sa tina echilibru pe punti. :tongue:
 
Iti dau cu placere, dar de abia saptamana viitoare se fac formalitatile de scoatere a monitorului de pe firma.
 
Back
Top