NU vreau expresor, ce expresor cumpar?

Eu nu-s băutor de cafea, recunosc. Prefer ceaiul. Însă uneori îmi place să savurez și o cafeluță bine făcută. Cappuccino e preferata mea. :kul: De la ibrice, la filtre, apoi la expresoare le-am testat cam pe toate, evident nu și pe cele de prețul unui rinichi. Până la urmă am rămas la unul de-ăsta. Mai ales că merge și ceaiul perfect la el. :wink:
 
puterfixer așa făceam când eram tânăr ficior, amu colegii de breaslă a lu' ne0 vin la mine cu tot felul de termeni dubioși că hipertensiune, așa că mai trebe să o înmulțesc și să renunț la niste țesut adipos că mai am niste munți de urcat:biggrin:
 
Hidratarea e bună, da' de termenii dubioși nu scapi doar adăugând apă la cafei, cârnați sau ciocolată. :wink:
 
...
Am un french press pt primusu de munte in ce mai rău caz :biggrin:
...

You keep using that word...
Ce zici tu e o cafetiera moka. French Press ar putea fi o solutie pentru problema ta cu cafeaua lunga, mai ales daca ai deja o solutie de incalzit apa (cana electrica).
 
La filtrul de cafea e meh cu alegerea filtrelor. Că alea de plastic put iar la cele de hârtie trebuie ales un material cât mai netratat și natural.
 
Face caș. :wink: Tu crezi că de ce și-a luat Jimny? I-a-mprumutat Becali vreo duzină de oi... :hihi:
 
Ideea e că există filtre "eco", din hârtie netratată. Eu d'alea folosesc, deși arată ca un mare rahat. :biggrin:
 
Back
Top