NU vreau expresor, ce expresor cumpar?

ursamajor

צָפְנַת פַּעְנֵחַ
Sugar daddy
Eu nu-s băutor de cafea, recunosc. Prefer ceaiul. Însă uneori îmi place să savurez și o cafeluță bine făcută. Cappuccino e preferata mea. :kul: De la ibrice, la filtre, apoi la expresoare le-am testat cam pe toate, evident nu și pe cele de prețul unui rinichi. Până la urmă am rămas la unul de-ăsta. Mai ales că merge și ceaiul perfect la el. :wink:

Styr

Follower of the old ways
Sugar daddy
puterfixer așa făceam când eram tânăr ficior, amu colegii de breaslă a lu' ne0 vin la mine cu tot felul de termeni dubioși că hipertensiune, așa că mai trebe să o înmulțesc și să renunț la niste țesut adipos că mai am niste munți de urcat:biggrin:

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Hidratarea e bună, da' de termenii dubioși nu scapi doar adăugând apă la cafei, cârnați sau ciocolată. :wink:

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Am confundat, scuze :smile: De ce nu mi-o zis nimeni nimic de la început? :/

ericsics

Unicorn Dad
Sugar daddy
...
Am un french press pt primusu de munte in ce mai rău caz :biggrin:
...
You keep using that word...
Ce zici tu e o cafetiera moka. French Press ar putea fi o solutie pentru problema ta cu cafeaua lunga, mai ales daca ai deja o solutie de incalzit apa (cana electrica).

Styr

Follower of the old ways
Sugar daddy
windburner+french press hardly o solutie de sambata dimineata cand te trezesti gresit, aka in pat, nu in bivi sau cort :tongue:

O sa incerc cu un filtru pana una alta, sa vad daca imi convine consistenta.

Quark

Zis și Brucan
Sugar daddy
La filtrul de cafea e meh cu alegerea filtrelor. Că alea de plastic put iar la cele de hârtie trebuie ales un material cât mai netratat și natural.

ursamajor

צָפְנַת פַּעְנֵחַ
Sugar daddy
Face caș. :wink: Tu crezi că de ce și-a luat Jimny? I-a-mprumutat Becali vreo duzină de oi... :hihi:

Quark

Zis și Brucan
Sugar daddy
Ideea e că există filtre "eco", din hârtie netratată. Eu d'alea folosesc, deși arată ca un mare rahat. :biggrin:

ipman

Membru Senior
Eu nu beau cafea, dar admir discutia. Sincer, admir efortul depus.

Top Bottom