Nu merge forumul deloc

Korby - costul e la fel ca hostingul vechi, și e acoperit din donațiile de la toți sugar daddies :love: Voi numa' să veniți din când în când pe aici :wink:

Hostingul ăsta are ceva mai multă capacitate și sper că merge mai stabil. Downside e că nu mai e conectat direct la rețeaua metropolitană a tuturor ISP-ilor din România, ci merge prin niște peering-uri internaționale, deci s-ar putea să fie oleacă mai lent. N-am prea avut oferte promițătoare de hosting direct în Frankfurt sau Amsterdam, mai aproape de nodurile internaționale, dar Hetzner ăștia sunt mari și n-am văzut să se plângă cineva că merge lent fiindcă au datacentere la cucurigu-n câmp.
 
Korby - costul e la fel ca hostingul vechi, și e acoperit din donațiile de la toți sugar daddies :love: Voi numa' să veniți din când în când pe aici :wink:
Păi bine bine, da' să mai şugărim şi noi ocazional. :smile: Punem tăt acolo?
 
Hetzner ăștia sunt mari și n-am văzut să se plângă cineva că merge lent fiindcă au datacentere la cucurigu-n câmp.
Da, se vede și XF clipocind pe acolo...

La muncă folosim Hetzner cam pentru toate proiectele unde e nevoie de hosting.
 
În fsârșit înțeleg și eu de ce-mi dă eroare de mail server identity. Un SOP, ceva pentru a remedia situația, se poate?
 
Back
Top