Nu merge forumul deloc

bausto

The year of grace, 2007
Jaffar, zi mersi ca nu a luat-o istoric cu RFC675 sau RFC793. El vorbeste strict de TCP. De ce? Pentru ca poate, nu ca ar avea vreo relevanta in lumea reala, cand vorbesti de modelul TCP/IP.
Cine stie, or fi utile daca vrei sa portezi un driver de NetBSD pe Solaris, nu daca vrei sa faci internetul sa mearga :biggrin:.

war4peace

Membru Senior
Ştiţi ce e funny? Eu habar n-am ce vorbiţi voi aici şi e de asemenea complet irelevant pentru topicul de faţă. Cui îi pasă de ce nu merge, important e dacă merge şi merge (sau nu).

war4peace

Membru Senior
Mai are rost să spun că de pe la 22:40 (parcă) până după 00:45 a fost picat server-ul de Hosting?

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Nope... Iar a crăpat RAID-ul. Ce pana mea de servere au ăștia?!?!

AdrianB1

Membru Senior
Sugar daddy
SATA RAID, e modalitatea prin care obtii cel mai mic cost ca sa poti sa vinzi cat mai ieftin pe o piata competitiva.

war4peace

Membru Senior
M-am uitat la uptime-ul la diverse servere şi e mic rău. Media e mică, vreau să zic.

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Am căutat hosting-uri pentru job, așa că am impresii proaspete. Am găsit ceva interesant, doar că e abonament business în bani mai puțin, chestie cam fishy... Mă rog, vedem. O să mut un domeniu personal acolo întâi, dacă merge bine o să vină și grosu'.

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Știu că forumul a fost mort vreo oră (eroare cu baza de date), asta fiindcă am făcut un backup complet al ei ca să văd cât durează. Are mai bine de 1 GB :|

Am luat un hosting secundar în altă parte, cu parametri mai buni și preț chiar mai mic, pe care încerc să îl testez ca viteză cu alte site-uri. Dacă totul pare ok, într-una din nopțile următoare voi muta și XF-ul acolo.

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Ați plecat în concediu, sau nu mai merge postarea pe forum? :biggrin:

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Am mutat peste noapte un domeniu pe hostingul nou pentru probă. Vă rog dați un ochi și spuneți impresii despre cum se mișcă comparativ cu cel curent. Dacă pare să răspundă mai bine, la noapte migrez tot restul.

KissTheCook.ro: hosting vechi (curent pentru XF), hosting nou.

miahi

Wizzard
Sugar daddy
De aici (3G prin tren bucuresti-ploiesti) sunt comparabile. Da' nu e reliable conexiunea.

Thor

Membru Senior
Sugar daddy
Parca se incarca mai repede.

(N-am idee care e providerul de la servici)

IceCub

Membru Senior
La mine hostingul vechi merge mult mai bine. Provider Ilink.

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Între timp hostingul vechi a mai avut un picaj temporar, și de fapt asta e problema principală de care vreau să scap. Viteza de acces măsurată din mai multe părți pare o idee mai bună la hostingul nou, însă ce e considerabil mai rapid la el este timpul de răspuns; hostingul curent are o scurtă pauză (chiar de ordinul secundelor) până când începe să trimită pagina dorită.

whiskas

Chronic suicidal
[...] ce e considerabil mai rapid la el este timpul de răspuns; hostingul curent are o scurtă pauză (chiar de ordinul secundelor) până când începe să trimită pagina dorită.
Exact!

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Last call pentru migrare... Nu mai vreau/pot să aștept că mă taxează hostingul vechi pentru încă 3 luni. Vreo problemă cu cel nou?

Top Bottom