Noi apariţii/versiuni de software popular

Nu e noutate, dar eu acum am aflat și n-am mai auzit pe nimeni să menționeze ceva, deci: ACD oferă o versiune gratuită a image viewerului cunoscut de toată lumea, dar nefolosit de nimeni de la 3.1 încoace, numit ACDSee Free. E foarte simplist (avantaj, dpmdv) și destul de sprinten, dar nu are browser.
 
După cum ziceai altundeva, suma viciilor e egală. Dacă nu bei, trebuia altceva care să compenseze. În cazul tău, ACDSee Pro 14 :smile:
PS: vezi că a apărut 15...
Simplă curiozitate: are face recognition?
 
Last edited by a moderator:
Eu folosesc ACDSee de pe la versiunea 2 sau ceva de genul și m-am obișnuit cu el. Când am cumpărat Lightroom a devenit oarecum inutil.

Habar nu am dacă are face recognition dar apreciez că nu mă stresează cu un popup la fel ca O&O Defragmenter care-mi spune că a apărut o versiune nouă și-mi dau 50% discount pentru ea. It just works properly :biggrin:
 
Nope, nu există (deocamdată) 14 PRO. Există ACDSee 15 (14 ş.a.m.d.) şi ACDSee Pro 6.
 
Am instalat acest ACDSee free sa vad cat de sprinten este si, da, e sprinten. Face preload spre deosebire de IrfanView, ceea ce este foarte util pentru mine, pentru ca tin toate pozele pe server si le accesez prin retea, de multe ori prin VPN din alta locatie. Dar ii lipsesc atat de multe chestii incat nu sunt dispus sa renunt la IrfanView. Probabil ca o sa il instalez pe laptop, special pentru cazurile cand o sa am nevoie sa arat cuiva poze de pe server prin VPN.
 
CCleaner 4.00
Changelog:
- New improved graphics and icon.
- Improved internal architecture for better performance.
- New Duplicate File Finder tool.
- New System and Browser Monitoring (Pro Version).
- Optimized and improved Registry Cleaning.
- Added cleaning for Avast Antivirus 8, Adobe Photoshop CS6, Samsung Kies and Real Player 16.
- Improved Drive Wiper performance.
- Optimized Startup item detection algorithm.
- Optimized 64-bit builds on Windows 7 and 8.
- Many performance improvements and bug fixes.

Winapp2.ini v4.00

LE: System Requirements
Runs on Microsoft Windows 8, 7, Vista and XP. Including both 32-bit and 64-bit versions.

No w2k support anymore. Official and unmodified, that is (w/o SP 5.x & stuff...)
 
Last edited:
M-a anuntat azi Wharzapp ca a introdus end-to-end encryption, blabla. O fi ceva real sau praf in ochi?
 

Attachments

  • wp_ss_20160406_0001.png
    wp_ss_20160406_0001.png
    62 KB · Views: 19
Back
Top