Noi apariţii/versiuni de software popular

Da-mi amanunte (configuratie, poze cu ferestrele din TS, etc) si vorbesc cu Kevin sa vedem ce se poate face. :wink:
Aici ai un fel de ghid.
 
Programele de curățat Windows registry sunt mallware. Inutile și defecte. O clasă de produse ce nu poate face nimic bun.
 
Programele de curățat Windows registry sunt mallware. Inutile și defecte. O clasă de produse ce nu poate face nimic bun.

Subscriu!

Prefer sa fac singur curatenie prin startup cu Autoruns, faptul ca mai raman ramasite prin regisrty chiar nu ma deranjeaza.
 
Programele de curățat Windows registry sunt mallware. Inutile și defecte. O clasă de produse ce nu poate face nimic bun.
Ai folosit corect timpul prezent.

Subscriu!

Prefer sa fac singur curatenie prin startup cu Autoruns, faptul ca mai raman ramasite prin regisrty chiar nu ma deranjeaza.
Eu sunt perfectionist.

Subscriu!

Prefer sa fac singur curatenie prin startup cu Autoruns, faptul ca mai raman ramasite prin regisrty chiar nu ma deranjeaza.
Eu sunt perfectionist.
 
Ai folosit corect timpul prezent.
Nope, l-a folosit greșit. Programele de curățat Windows registry sunt, au fost și vor fi mallware. Inutile și defecte. O clasă de produse ce nu poate face nimic bun, n.


Eu sunt perfectionist.


Eu sunt perfectionist.

Ești tolomac. Dublu :biggrin: Am folosit programe de "curățat" registry din 1999, de când am avut prima oară computer personal. De fiecare dată, programul de "curățat registry" a curățat tot Windows-ul, fie că se numea Norton (piei, Satană), fie altcumva.
 
Cand am pus linkul la CCleaner nici nu m-am gandit ca partea cea mai putin folosita a lui (curatatorul de registri), o sa starneasca atatea dezbateri. Eu il folosesc pt curatarea de fisiere tempoare si urme recente lasate de programe si pentru faptul ca e mai usor de accesat ca Add/Remove Programs al Windowsului.
 
Tocmai am facut proba la Flash 11 pe AMD E-350-ul meu cu niste clipuri Youtube 1080p si trebuie sa recunosc ca merge vizibil mai bine. Cu vechea versiune sacada la inceputul clipului, pana sa dispara seekbar-ul.
 

Attachments

  • ts.jpg
    ts.jpg
    46.8 KB · Views: 16
  • power_limits.jpg
    power_limits.jpg
    40.4 KB · Views: 15
OK, in a doua poza Power limits sunt grey deoarece nu te lasa BIOS-ul sa le modifici. Daca te ajuta cu ceva asa e si la AsRock-ul meu. :smile:
In prima poza vad Power saver, Turbo Boost si SLFM grey. Power saver e oricum cam inutil dupa cum zice Kevin
Power Saver lets your CPU use its lowest possible multiplier and voltage when idle. On the newer 45nm Core 2 and Core i CPUs, this does not seem to be necessary and provides little to no power savings because at idle, the CPU will be in one of the low power sleep states like C3/C4/C6 which uses a lower VID voltage than ThrottleStop or RM Clock lets you select anyhow. This feature is mostly for the early 65nm Core 2 CPUs like the T7500.

SLFM iar nu stiu daca e suportat de i7-le tau
SLFM stands for Super Low Frequency Mode and is an option on many of the Core 2 CPUs. With this enabled, at idle your CPU will reduce the bus speed in half which will reduce your total CPU speed in half. Here's an example of an X9100.

11.5 x 266 MHz = 3059 MHz - HFM, High Frequency Mode
6.0 x 266 MHz = 1596 MHz - LFM, Low Frequency Mode
6.0 x 133 MHz = 798 MHz - SLFM, Super Low Frequency Mode

SLFM mode also controls access to the lowest possible SLFM voltages. On many Core 2 CPUs, the minimum LFM voltage is 1.00v. To go lower than this value you must enable SLFM mode.


iar de Turbo Boost nu prea-s sigur de ce nu-i activ.
Am sa-i dau screenshoatele lu' Kevin sa vad ce zice si el ca io oricum sunt clei la laptoape. :smile:
Intre timp in schimb te poti juca cu profilele ca multiplicatorul te lasa sa-l schimbi.
 
Err ... el e mai rapid "de mina" decit mine. Si pe de alta parte, asta e tuning?? ca overclocking nu poate fi.
 
La ce e bună chestia asta dacă am un T7500 (pe laptop) sau un i7-930 pe desktop? E util(ă) în cazul meu?
 
Last edited:
Back
Top