Mozilla Firefox

Mda, 0.7.5.3... N-am ajuns până la dezinstalarea plugin-ului, când mi-a apărut un mesaj de eroare când deschideam un htm în TC şi-am observat că IE n-are probleme, am trecut la o dezinstalare + reinstalare Firefox... :mad:
 
Hm, se parenu mai merge nici aşa...

allow.png

Filmuleţe la care întâi îţi bagă o reclamă-două, site-uri pe care nu mai poţi naviga fără ads... ce urmează? "Deşteeeaaaaaptă-teee romââââneee..."
Niciun "deşteaptă-te" că m-am enervat şi mă culc. Ce? E 10 am?! :eek: NB.
Când mă scol o să-ncerc Nescape-ul...
 
La mine merge. Verifică dacă ai ultima versiune de Adblock Plus, la 0.7.5.2 apare în changelog:
nsIAdblockPlus interface removed to avoid detection, other extensions have to access JavaScript object directly now
 
Si la mine merge, dar sincer genul asta de atentionari care ma roaga sa le pun site-ul pe whitelist nu ma deranjeaza. Daca merita site-ul si nu are reclame care ciriie/miriie/danseaza pe ecran poate le fac pe plac. Daca nu, next, ca e plin Internetu' de site-uri. :biggrin:
 
Penal. Era de la subscriptions list. Nu stau acum să le-ncerc pe toate, dar cu EasyList merge. Aveam Cedrics înainte.
Nu poluez thread-ul cu Firefox, pun aici impresiile cu Netscape.
 
Last edited by a moderator:
Firefox 2.0.0.10

Fixed in Firefox 2.0.0.10
MFSA 2007-39 Referer-spoofing via window.location race condition
MFSA 2007-38 Memory corruption vulnerabilities (rv:1.8.1.10)
MFSA 2007-37 jar: URI scheme XSS hazard
 
Am încercat şi eu Firefox 3 Beta 2 şi într-adevăr zboară comparativ cu versiunea actuală. Din păcate, Firefox înseamnă extensii, şi 3-ul în afară de ABP nu ştie mai nimic.

Şi, pentru că tot a venit vorba de extensii, chiar nu există nici una pentru a integra ma.gnolia în browser? Ceva în stilul del.icio.us, care să înşire bookmark-urile în toolbar or something. În afară de asta, căreia nu îi văd rostul.
 
Exista vreun utilitar sau addon pentru curatarea Firefox-ului de extensii dezinstalate etc.?

Stiu ca dupa ce dezinstalezi extensii din firefox, mai ramin citeodata ceva foldere si fisiere prin windows (C:\Documents and Settings\user_name\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\). As vrea sa fac aceasta curatare automat si nu manual.

Daca mai sunt si alte utilitare pentru un firefox mai curat primesc sugestii. :biggrin:
 
Back
Top