Mozilla Firefox

Hai ca momentan e "subtire" si oricum, fereastra aia nu e vizibila decat cand deschizi un tab nou.
 
Eu n-am văzut-o deloc, nici nu știam că există. Probabil pentru că am tot updatat de la o versiune la alta și aveam deja setat un homepage dintr-o versiune mai veche.
 
Să nu vă speriaţi când o veni Firefox 29 că au făcut nişte schimbări la interfaţă. Seamănă mai mult cu ăla de pe Android acum. Dacă vreţi înapoi la stilul clasic vă ajută extensia Classic Theme Restorer.
 
I-au chromizat interfața și mai mult. Bummer. :frown:

Artificiul cu browser.tabs.onTop false nu pare să mai funcționeze.
 
Exact aia e problema mea principală. Fcuk this. N-are nimeni un FF Portable 28.0 la îndemână?
 
Mda, am pus plăcinta aia, să zicem că a atenuat situația. Da' TabsOnTop... FFS.
 
Este o setare în addon! :biggrin::biggrin::biggrin:

Tools - Classic Theme Restorer - Tabs - (în al doilea drop menu) Tabs not on top -set [tabsontop=false]
 
De la versiunea 29 am observat ca FF are un comportament ciudat, se misca mai greu decat versiunile precedente si foloseste memorie "haotic": cu 5 tab-uri deschise sare de la 1.2GB RAM la 400MB si invers in interval de vateva secunde. Nu ma deranjeaza deloc ca foloseste RAM mult (de aia am pus 8GB), dar zici ca are "mood swings". Ma gandesc ce naiba face de umple/goleste cateva sute de MB RAM in interval de cateva secunde.
 
Back
Top