Motor de începător

Sa inteleg ca nu-s prost din moment ce eram atat de obosit, suficient de mult cat sa nu am chef de oracaiala lui si gazele lui de esapatie nearse de parca avea motor in 2 timpi.
Iar avantajul motorului oricum nu exista, statea la semafor in rand cu toate celelalte masini.
 
Haiducii de Dorobanți nu știu decât să accelereze în linie dreaptă sau la semafor, unii au apucat să învățe să mai frâneze, dar mersul eficient prin oraș e o știință prea complicată pentru ei.
 
Pfffaa! Ce mișto e SM-ul ăla de la BMW. :biggrin:
Eu cred că în curând renunț la vitezană și-mi iau supermoto. E mult mai fun de zi cu zi! :smile:
 
Chestie de gust și nevoi, nu te văd făcând plimbări lungi cu SM. În oraș e ok și un naked (da, un SM e mai fun), la drum mai lung un naked semicarenat e incomparabil, personal prefer deocamdată o motocicletă allrounder (CBF-ul) decât una specializată cu utilitate limitată. Da, mi-ar place să am în garaj un hard enduro, un SM și un tourer lângă șalupă și avion ultraușor, dar să lăsăm visele pentru la noapte :biggrin:
 
Ce vise nocturne cu vehicule de agrement preferă unii, când ar putea visa la nişte quad opteroane, discuri în RAID 10, de-astea :biggrin:
 
Nu visez noaptea motociclete, poate câte un ZLIN 42 câteodată, dar computere în nici un caz. Quad-Opteron cu RAID 10 e ceva ușor de obținut dacă am nevoie (se pare că o să am nevoie de câteva duzini) și de o extremă inutilitate în rest, nu există un killer app/killer game ca să am ce face cu un monstru zgomotos și fierbinte mare consumator de curent electric.
 
Excelenta initiativa. Doar sa nu fie aplicata in stil romanesc, sa nu-i controleze nimeni sau sa nu le faca nimic atunci cand ii prind.
 
Chestie de gust și nevoi, nu te văd făcând plimbări lungi cu SM. În oraș e ok și un naked (da, un SM e mai fun), la drum mai lung un naked semicarenat e incomparabil, personal prefer deocamdată o motocicletă allrounder (CBF-ul) decât una specializată cu utilitate limitată. Da, mi-ar place să am în garaj un hard enduro, un SM și un tourer lângă șalupă și avion ultraușor, dar să lăsăm visele pentru la noapte :biggrin:

Hmm... daca-mi iau SM spun adio drumurilor in afara orasului. Ma voi axa pe un singur lucru, orasul. Pentru afara voi folosi masina. :smile:

Excelenta initiativa. Doar sa nu fie aplicata in stil romanesc, sa nu-i controleze nimeni sau sa nu le faca nimic atunci cand ii prind.

Pai ma gandesc ca din moment ce este obligatoriu, nu o sa se faca dupa ochi si cum bate vantul. Desi... traim in Romanica. "Sefu, uite aici o poza cu un motor furat, a fost vazut pe aici fara numar. - Da' ce ma eu stau sa opresc fiecare scuter fara numar sau ce?" :mad:

Totusi ma intreb de cate ori ati fost opriti de politie, voi circuland cu motorul.
Eu am fost o data oprit, pentru 10 secunde, ca a avut impresia nenea politaiul de pe moto ca m-am dat p-o roata la Arc, dar cica era altul si mi-a zis s-o tai ca nu-s eu ala, ca am pasager. :rolleyes:
 
Off-topic: continuăm aici discuţia despre motoare pentru începători, şi dincolo discuţii despre trafic în general. :smile:
 
Last edited:
Păi dacă ipman nu stă să îl repare nici nu o să mai meargă. Ai nevoie de ceva urgent de acolo? Îl știu și pe un alt admin (Radu), dacă mai există ceva din baza de date îl pot suna să extragă informațiile necesare. Altfel la ce interes profund era în ultima vreme nici nu cred că se grăbește cineva să îl pună la loc pe picioare.
 
Back
Top