Mâine este marţi, să socializăm aşadar!

maxu

Membru Senior
Fiind anunţate 3° C e prilej de patinat.
Reuniunea se face la 22:00 patinoarul White Club (Floreasca) str. Mircea Eliade, nr. 16. Se ajunge cu 135 sau cu auto din Radu Beller sau Barbu Vacarescu / Floreasca.
15 lei închiriatul, 15 lei intrarea. Au vin fiert/ceai/chestii pe acolo

Miercuri e "Turistul" (Cinema Pro, de la 7, miercurea portocalie, 9 lei biletul redus).

Joi - completati voi

Vineri - Cosi fan tutte (Morzart), 18:30 Opera Romana

Lăsaţi tastaturile şi haidem!
 
So-so. Exista si varianta "premium" :smile: la 20 lei, nu-s albastre si ordinare ci negre si cu ceva brand lipite pe ele. Eu vin cu ale mele de acasa Hudora 1980 toamna cu sireturi :smile:
 
Maine suna bine, sa vad cu ce ajung pana acolo - nu vin cu bicicleta ca nu am unde sa o las si mi-o fura. Pe unde se intra la patinoar? Eu stiu strada aia ca mai merg cu bicicleta spre birou, dar in afara de cladirea aia mare de la intersectia cu Floreasca nu stiu ce e in spatele gardului.
 
Si daca nu va place pe Floreasca, mai aveti varianta patinoarului Herastrau, in zona Nord, nu e aglomerat, e cochet, sint locuri de parcare.
Patinele de inchiriat sint bune prima oara, ca s ate hotarasti daca vei mai patina vreodata sau nu. Daca da, mai convenabil e sa iai o pereche mai ieftine, de fitness, de prin Decathlon sau Skateworld. Se gasesc si variante ieftine de Oxello, Head, Powerslide, Botas, Bauer, etc. Patinele de inchiriat au destule sanse sa-ti faca bataturi, sint ascutite neglijent, iar daca mergi de 10 ori pe patinoar deja ti-ai scos jumatate din suma unor patine ieftine, care chiar daca nu-s grozave, macar sint ale tale..
 
Ala eu, ala eu. Pe mine ma gasiti pe PM pana pe la 21:15, ca apoi o intind la cules oamenii de pe traseu.
Pana una alta: log off mai workaholicilor!
 
Si joi e o zi, fireste. Martea trecuta am fost doar doi, grosul s-a mutat joi din motive de orar personal. Socializare sa fie, marti ii este numele :smile:
 
Pentru cine are astazi chef de patinoar, cred ca la ora 16 voi incerca un Cismigiu sau Herastrau.
 
Nu stiu cine mai merge anul asta la patinoar, dar eu mai dau prin AFI din cand in cand. Nu gasesc insa sa imi cumpar patine, stocurile sunt varza cam peste tot si nu au prea multe marimi.
 
Am fost eu de vreo 3 ori anul asta pe Herastrau si Cismigiu. In Cismigiu e fun ca e mare patinoarul.
Daca vrei sa-ti iei patine inceara la Skateworld, posibil sa prinzi ceva reduceri, si merita sa ai patinele tale, chiar daca te dai doar de 3 ori pe iarna.
As mai vrea sa patinez macar o data sezonul asta, daca mai vin dau un semn aici, poate sambata viitoare.
 
Alt patinoar obscur (programul e obscur, patinoarul e cunoscut): Mihai Flamaropol - Bd. Basarabia, 5 min pe jos de la Muncii. Pe gerul asta e o optiune, fiind acoperit.
Orar joi 18-20, sambata-duminica 11-13 + 18-20. 15 lei intrarea, 15 inchiriatul.
 
Socializare sau nu, am doua bilete in plus pentru chestia asta (incepe in 105 minute):
http://orchestre.srr.ro/program/?d=2012-04-04
Cost: moca

Detalii:
19.00 Orchestra de Camera Radio - Sala Radio (zona Berzei) Dirijor: RALF SOCHACZEWSKY
Solist: ALEXANDRU TOMESCU - vioara

Unico Wilhelm von Wassener: Concerto armonico nr.1 în sol major
J.S.Bach: Concertul nr. 1 în la minor pentru vioara si orchestra BWV 1041
J.S.Bach: Concertul nr. 2 mi major pentru vioara si orchestra BWV 1042
Unico Wilhelm von Wassener: Concerto armonico nr.5 în si bemol major
I. Stravinsky: Suita Pulcinella
 
Fain. Un pic cam avantat Tomescul, un pic prea "clasic" Wassener, noroc cu Stravinski :smile:
Urmatoarea tentativa din categoria moca is good: Ateneul Roman, miercurea viitoare, 11 aprilie, de la 18:30. Vivaldi & stuff
 
Uu, Vivaldi! Daca nu e prea tarziu si sunt tot doua bilete disponibile as lua-o pe prietena mea de mana si te-am insoti miercurea viitoare :smile:
 
Back
Top