La cratiţă! Secţiune pentru gurmanzi.

Te lepezi de cable? :dracu: Vezi ca duminica dimineata eu am zburat spre Svinita si ramai fara gulias.
 
Scuze, abia acum ne-am intors. Am facut un mic ocol pe la pastravaria de la Topletz (va dau maine toate datele) si am o lucrare urgenta de terminat. Discutam maine. Mi-e foame. Realmente mi-e foame. :frown:
 

Attachments

  • Pastravi-01.jpg
    Pastravi-01.jpg
    106.7 KB · Views: 38
Coane, am terminat de renovat casa de la "tara", saptamana viitoare caram mobila & lucrurile, peste 2 bagam zacusca, zi de unde iau ceaunu' ala mai repede. :goofy:
Btw, imi place ghiveta. :wink:
 
Da nene, gasesti orice la DCneu. Este in Doraly 1 (cum iesi din Afumati pe partea dreapta, pavilionul ala nou imediat la sosea). Intrarea e pe la steaguri, pe partea cu soseaua. N-ai parcare acolo dar lasi masina oriunde la Doraly si mai mergi 30 de metri pe jos.

PS: in mod incredibil, desi e un fel de supermarket axat pe cosmetice / detergenti si oale / cratitze / alte chestii pt. home-use, NU se accepta plata cu card. Ca$$h only.

LE: n-am avut GPS-ul la mine, dar daca gasesc pe net iti pun si coordonatele.
 

Attachments

  • DCnew.jpg
    DCnew.jpg
    113.5 KB · Views: 28
Last edited:
Pai pune si tu coordonatele, poate mai vrea si altcineva sa ajunga acolo. Au si sambata program. Site-ul abia acum l-au activat, este "under construction". :frown:

PS: Ghiuveta e fermecata, uite ce a iesit din pastravii aia:
PPS: In fundal sunt doua doze de palinca de smochine. La cat au costat nu pot sa le beau. Le tin pe post de picaturi de ochi! :sad:
 

Attachments

  • pastravi-02.jpg
    pastravi-02.jpg
    125.7 KB · Views: 45
Pai de unde malai? Am trecut desigur si pe la Rudarie acum cateva zile, vreo trei mori functioneza. Asta rezulta din numarul mare de sobolani prezenti in locatie. Am intrebat vreo juma' de ora in sat daca are cineva malai macinat loco. Se uitau aia la mine ca la un extraterestru. :biggrin: Pai cine mai macina mama daca avem de Dobrogea, de Titan, de Baneasa, unguresc... :zbang: Asta e, din gris vopsit iese ce se vede.

PS: Sambata sunt mari sanse sa ceaun de Sighisoara pentru ca DCneu. :smile: Poate imbunatatim ceva.
 
Last edited:
Nice! Sa inteleg ca ai trecut prin DCneu? Eu abia am venit de acolo cu vesti:

1) S-au cam vandut ceaunele ca painea calda!
2) A aflat lumea de DCneu => cozi de 25 de minute la case (ca in Metro)!
3) Tot nu se accepta plata cu cardul!

Eu m-am lipit de asta (8L cred, de pus pe aragaz insa):

LE: Err. Cand am spus ca are 8L era o apreciere dupa... ureche. Am masurat-o acum cateva minute: 4L utilizabili, 5L pana "in buza". :sad:

Deci nu te lua dupa ureche.
 

Attachments

  • IMGP1117.jpg
    IMGP1117.jpg
    132.6 KB · Views: 28
  • IMGP1118.jpg
    IMGP1118.jpg
    90.6 KB · Views: 32
  • IMGP1119.jpg
    IMGP1119.jpg
    82.4 KB · Views: 30
  • IMGP1120.jpg
    IMGP1120.jpg
    84.6 KB · Views: 28
  • IMGP1122.jpg
    IMGP1122.jpg
    149.2 KB · Views: 32
Mișto, fă "unboxing"... :hihi:

Am o idee: cei ce postează pe topicul ăsta, pot să-și spună greutatea (mă rog, masa) corporală? :biggrin:
 
Last edited:
Nu, n-am ajuns la Deceneu, ala e un ceaun de vreo 20 de ani.
Nasol ca nu prea mai au, desi ma mir la ce program horror au... :frown:
Masa corporala: 103 kg. :goofy:
 
Back
Top