La cratiţă! Secţiune pentru gurmanzi.

... muscata, trosc-fleosc. Indrusaim. Bunica-mea il punea in dulceturi (aia de gutui, de ex), bunicu il punea in vinul fiert. Mama a auzit ea ca ii face bine la diabet. Eu tin tintarii departe de terasa cu ghivece de-astea.

Cit despre plescoi ... ii mai gasesti in Mizil, la iesirea spre Buzau, pe linga strandul ala al lor, intr-o dugheana cu aspect de caruta. Ii mai poti minca, daca ai bafta, la popasul Merei, la intersectia drumului Buzaului cu cel spre Sarata Monteoru. Iar daca ai ajuns la nodul de centura al Buzaului dinspre Ploiesti, imediat dupa giratoriu si pe partea ailalta a strazii (ai curaj sa traversezi?) e o alta dugheana unde cica se vind plescoi autentici.

Ii mai gasesti prin Buzau, dar tre sa imi cercetez conexiunile ca sa iti dau locatiile magazinelor.
Si, evident, in Berca, in piata.
 
Last edited:
Cred ca a venit momentul sa separam barbatii de baieti. :biggrin:
 

Attachments

  • qc.jpg
    qc.jpg
    389.9 KB · Views: 33
Băi, io nu mă mai joc cu voi; de când am dat click pe pârdalnicul ăla de ulei, primesc aproape în fiecare zi mail de la emag cu ofertă de ulei.
Cred ca a venit momentul sa separam barbatii de baieti. :biggrin:
Ți-o pui pe fund, sau cum?
 
Eu primesc de la eMag mailuri si mesaje despre produsele pe care deja le-am cumparat, pentru scutece (un prieten are un copil de 1 luna si i-am mai cumparat niste scutece, dar nu de le eMag), pentru ulei, sa ii da dracu' cu spamul lor mizerabil.
 
Pentru email-uri exista filtre. NU vreti sa stiti ce filtre am. La serviciu am HR-ul redirect in trash. :biggrin:
Vreau sa-mi fac si un honeypot, dar n-am avut timp...
 
Si ce te opreste sa ai filtru separat doar pentru confirmari. Sunt convins ca alea sunt mult mai usor de "cules" din gramada decat spam-ul.

BTW, alias-ul cu wildcard este superb! Am dat o adresa unica la altex. Fix pe acea adresa primesc spam cu mediagalaxy.
BTW2, mi-am sters contul de pe yahoo. Cine il mai are prin agende este rugat sa-i dea delete.
 
Hotnews: carnati de "Plescoi" (intre ghilimele), la targul de la Academia Militara. Arata ca un kur, dar costa "numai" 68 Lei kilu'. :rofl:
Fata de 23 Lei aia originali, de la mama lor.
Zbye. :zbang:

Am mai rupt cateva bucatele din ce am congelat acum o saptamana. Au spulberat tot e era langa ei (mici si piept de pui). :drool:
 

Attachments

  • pkoy.jpg
    pkoy.jpg
    445.6 KB · Views: 30
Ceva mai ușurel, de duminică: cordon bleu cu mujdei cu iaurt. Cu piure de cartofi și de mazăre.
...că tot veni vorba de pâine...
 

Attachments

  • IMG_20170827_134830.jpg
    IMG_20170827_134830.jpg
    201.1 KB · Views: 27
  • IMG_20170827_134101.jpg
    IMG_20170827_134101.jpg
    137.6 KB · Views: 25
  • IMG_20170827_135509.jpg
    IMG_20170827_135509.jpg
    193.5 KB · Views: 26
Stiu un personaj sinistru care tocmai se indoapa ca pleskavite. :biggrin: Da' nici eu nu mor de foame... :biggrin:
 

Attachments

  • frr.jpg
    frr.jpg
    191.4 KB · Views: 25
Back
Top