1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

La cratiţă! Secţiune pentru gurmanzi.

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by Quark, Jul 30, 2004.

1. Quark

Quark zis şi Brucan

In memoriam. Fie-i scrumbia usoara. :dracu: :biggrin:
    PS: Daca nici asa nu sare la noi cu sarailii, e grav. :biggrin:

Attached Files:

2. Quark

Quark zis şi Brucan

Daca ajungeti prin Neptun, va recomand calduros Grill World. Au si feisbuc. Sunt fix la intrarea in parcul de distractii. Caruta cu fripturi, by Axinte. Desigur e numai pentru carnivori. :biggrin:

Attached Files:

3. Quark

Quark zis şi Brucan

...si daca tot a venit vremea ardeilor umpluti, am zis sa pun si eu o craticioara, asa... mai mult de pofta. Sper sa termin pana maine. :biggrin:

Attached Files:

4. miahi

miahi Wizzard

Tu gătești pentru tot blocul? :biggrin:

5. Thor

Thor Membru Senior

32 de ardei. Adică vreo 16 porții. Acceptabil.

6. Pache

Pache Administrator

De ce și-ar dori cineva sa mănânce din mâncare de acum 8 zile?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Styr likes this.
  7. Quark

Quark zis şi Brucan

Consumam 10 buc / zi. Sambata mancam ce mai apucam :biggrin: , duminica o luam de la capat. Mi se pare rezonabil. :smile:

8. Pache

Pache Administrator

De ce și-ar dori cineva sa mănânce toată ziua doar ardei umpluți?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

ipman, Styr, Neo and 2 others like this.
  9. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

eu pot manca vreo 3 zile salata de boeuf si salata de vinete fara sa ma plictisesc. Daca mai intra si o salata mediteraneeana intre ele, cred ca ma descurc vreo saptamana sau mai mult.

icsfails and SCViper like this.
  10. Quark

Quark zis şi Brucan

De ce un marinar care a stat 3 luni in larg, atunci cand intra in primul port... :biggrin: Precum spuneam: sunt primii ardei umpluti pe anul asta. :smile:

11. puterfixer

puterfixer Administrator

Stați așa, că încă n-am aflat cu ce-s umpluți. Poate o tură e umplută cu pizza, alta cu șaorma, altă rundă cu sushi, io știu? Q e mereu surprinzător :biggrin:

12. Quark

Quark zis şi Brucan

Hmmm... Recunosc ca exista si o parte experimentala: deoarece in Kauf am gasit la promotie cotlet dezosat de porc (in loc de pulpa) si ca sa nu raman cu ardeii lipiti de cerul gurii, am bagat in umplutura si putina slaninuta afumata. D'aia facuta asta-iarna, in casa. Rezultatul il voi afla abia peste vreo doua ore, dar jur ca miros absolut bestial! :drool:

13. puterfixer

puterfixer Administrator

Ha! Puteam să fac pariu :biggrin:

14. Quark

Quark zis şi Brucan

n-6. :biggrin: Experimentul a fost un succes, din acest moment o cantitate mica de afumatura a fost adaugata la reteta de baza. :approve:

15. lai

lai 370HSSV-0773H

De sezon

Attached Files:

16. Quark

Quark zis şi Brucan

Nu e keto. :tongue:

17. Quark

Quark zis şi Brucan

Auchan, prepelite intregi, 25 Lei kilu'. :nuts: Sper ca nu-s cu viermi bonus (la pretul asta). 6 buc. pe caserola. Sa vedem ce-o iesi... :smile:

18. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Am 6 prepelite vii, nu le-as vinde pe 25 de lei :tongue:

ipman likes this.
  19. Quark

Quark zis şi Brucan

Err. Is 4 bucațele. :tongue:

LE: deci ie bestiale! Spre comparatie, carnea de iepure e la ani lumina in urma. Am decis: nu mai mananc iepure. :biggrin: Bine, nu sub forma de friptura, poate un stufat, acolo...

Attached Files:

20. Quark

Quark zis şi Brucan

Dileme-dileme: sa fie cu telemea, smantana si marar sau cu branza dulce, stafide, smantana si miere? ... Revin. :goofy:

LE01:22:45... Gata alea cu telemea si marar... Work in progress la desert.

LE3: 23.26, refill. :smile: Asta e de desert. Sa muara Cici, imi fac stand la Prejmer la primavara. :biggrin:

Attached Files:

puterfixer and miahi like this.