La cratiţă! Secţiune pentru gurmanzi.

Si noi trebuie sa ne apucam de zacusca, e insa multa munca si tot amanam (in lipsa de consiliere psihologica). :biggrin:
S-au vandut alea din poza anterioara, au aparut insa modele noi (vezi poza) - la 195 Lei inclusiv stativul. Scuze pt. calitatea pozei... Atentie totusi ce cumperi ca am vazut si unele care arata f. bine dar... made in China!

85Kg constant, indiferent de ce / cat / cum mananc. :smile:

Azi ii fac rodajul cu niste jumari, dupa aia in untura care ramane bag niste cevauri pt. o tochitura moldoveneasca (d'aia uscata) si grand finale o mamaliga pt. tochitura. Tot malai grisat. :sad: Pics pending.

Ca sa vad daca se modifica ceva in sunetul Extremadura am facut o mica INREGISTRARE (press download) inainte de rodajul cu jumarile. Sunt curios daca se schimba sunetul dupa.

PS: E acordata pe 218Hz:

PS: Vai de pasarica mea. :biggrin:
 

Attachments

  • Photo0131.jpg
    Photo0131.jpg
    50.9 KB · Views: 49
  • ScreenHunter_01 Sep. 21 10.32.gif
    ScreenHunter_01 Sep. 21 10.32.gif
    28.2 KB · Views: 41
Last edited by a moderator:
Or fi toti la coada la ceaune de nu mai posteaza nimeni. :goofy: Eu am efectuat rodajul cu succes, emailul de Sighisoara este exceptional, sunetul nu s-a modificat deloc. Inca un mit audiofil distrus. :biggrin:
 

Attachments

  • 05.jpg
    05.jpg
    101.2 KB · Views: 37
Unde sa fie la coada la ceaune, la ce program de gravide au aia? De-abia reusesc sa fug de la munca pana la fisc sa imi depun niste declaratii, ca la ce program au aia incurajeaza evaziunea. :goofy:
Poate sambata asta sa ajung cumva, daca nu, intr-una din cele viitoare, or aduce marfa noua pe masura ce se vinde asta veche.
 
Stai mai omule, nu stiu la ce program te referi: eu merg numai sambata si nu la prima ora! Sau sambata ai numai program de ABX? :biggrin:

LE: poate te excit cu niste jumari@extremadura:
 

Attachments

  • 01.jpg
    01.jpg
    138.4 KB · Views: 31
Cheesecake, cu sos de zmeură și miere. Poza e groaznică, dar nu era prea multă lumină, și până a răsărit soarele nu mai rămăsese nimic.
cubranza.JPG
 
Mie imi place farfuria. Mi-ai dat o idee, am o colega care fabrica asa ceva, sa vad daca imi face un prototip.
 
Farfuria mi-a atras si mie atentia, am cumparat asa ceva acum cativa ani din Kaufland, la pret de nimic si imi pare rau ca nu am luat mai multe seturi. Au rezistat excelent la sute de spalari in masina de spalat vase, insa din pacate nu am mai vazut la comercializare modelul asta sau similar.
 
Ma gandesc la o farfurie similara, dar in loc de dungile alea multicolore sa fie niste benzi aparent mai late cu schimbarea culorii continua. Psihedelic. LSD.
 
Cica sa incerc ceva nou: fructe de cactus. :kill: Credeam ca rodiile au cei mai nasoi samburi. Se pare ca m-am inselat, trufandalele astea zici ca sunt pline cu alice de otel. Plus ca inca mai am cativa tepi de scos din degete. :zbang: Gust de goji cu coaja de pepene galben si ou de prepelita. Nice.
 
Back
Top