1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

La cratiţă! Secţiune pentru gurmanzi.

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by Quark, Jul 30, 2004.

1. dreamer

dreamer Little Devil

Tochitura de interconecti la ceaun? :goofy:

2. Quark

Quark zis şi Brucan

Te lepezi de cable? :dracu: Vezi ca duminica dimineata eu am zburat spre Svinita si ramai fara gulias.

3. radul

radul Membru Senior

Hai spune odata, vrei sa murim aici de curiozitate? Indata incepe sezonul zacustilor, si n-am ce pune pe "chirostrii".

4. dreamer

dreamer Little Devil

M-am lepadat deja, ca am luat cel mai ieftin cablu USB de dimensiunea necesara si atat...

5. Quark

Quark zis şi Brucan

Scuze, abia acum ne-am intors. Am facut un mic ocol pe la pastravaria de la Topletz (va dau maine toate datele) si am o lucrare urgenta de terminat. Discutam maine. Mi-e foame. Realmente mi-e foame. :frown:

Attached Files:

6. dreamer

dreamer Little Devil

Coane, am terminat de renovat casa de la "tara", saptamana viitoare caram mobila & lucrurile, peste 2 bagam zacusca, zi de unde iau ceaunu' ala mai repede. :goofy:
    Btw, imi place ghiveta. :wink:

7. Quark

Quark zis şi Brucan

Da nene, gasesti orice la DCneu. Este in Doraly 1 (cum iesi din Afumati pe partea dreapta, pavilionul ala nou imediat la sosea). Intrarea e pe la steaguri, pe partea cu soseaua. N-ai parcare acolo dar lasi masina oriunde la Doraly si mai mergi 30 de metri pe jos.

PS: in mod incredibil, desi e un fel de supermarket axat pe cosmetice / detergenti si oale / cratitze / alte chestii pt. home-use, NU se accepta plata cu card. Ca$$h only.

LE: n-am avut GPS-ul la mine, dar daca gasesc pe net iti pun si coordonatele.

Attached Files:

Last edited: Sep 14, 2014
  8. dreamer

dreamer Little Devil

Am gasit locatie pe Google Maps, thx, mai nasol cu orarul ala de gravide. :goofy:

9. Quark

Quark zis şi Brucan

Pai pune si tu coordonatele, poate mai vrea si altcineva sa ajunga acolo. Au si sambata program. Site-ul abia acum l-au activat, este "under construction". :frown:

PS: Ghiuveta e fermecata, uite ce a iesit din pastravii aia:
    PPS: In fundal sunt doua doze de palinca de smochine. La cat au costat nu pot sa le beau. Le tin pe post de picaturi de ochi! :sad:

Attached Files:

10. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

Mamaliga aia mai trebuie muncita pana sa iasa ca la carte. :tongue:

11. Quark

Quark zis şi Brucan

Pai de unde malai? Am trecut desigur si pe la Rudarie acum cateva zile, vreo trei mori functioneza. Asta rezulta din numarul mare de sobolani prezenti in locatie. Am intrebat vreo juma' de ora in sat daca are cineva malai macinat loco. Se uitau aia la mine ca la un extraterestru. :biggrin: Pai cine mai macina mama daca avem de Dobrogea, de Titan, de Baneasa, unguresc... :zbang: Asta e, din gris vopsit iese ce se vede.

PS: Sambata sunt mari sanse sa ceaun de Sighisoara pentru ca DCneu. :smile: Poate imbunatatim ceva.

Last edited: Sep 15, 2014
  12. lai

lai 370HSSV-0773H

Ca sa inteleg si eu: la deceneu acolo gasesc ceaune d'astea smechere, bune si hadevarate?

13. Quark

Quark zis şi Brucan

Da. Si multe alte chestii asemanatoare.

14. lai

lai 370HSSV-0773H

Aha. Si-mi trebuie ceva card de membru? E gen metro? Site-ul lor e confuz.

15. Quark

Quark zis şi Brucan

Numai cash. Fara card. :biggrin:

16. dreamer

dreamer Little Devil

uploadfromtaptalk1411210355046.jpg
    Zacusca in progress la bunica nevesti-mii. :goofy:

17. Quark

Quark zis şi Brucan

Nice! Sa inteleg ca ai trecut prin DCneu? Eu abia am venit de acolo cu vesti:

1) S-au cam vandut ceaunele ca painea calda!
    2) A aflat lumea de DCneu => cozi de 25 de minute la case (ca in Metro)!
    3) Tot nu se accepta plata cu cardul!

Eu m-am lipit de asta (8L cred, de pus pe aragaz insa):

LE: Err. Cand am spus ca are 8L era o apreciere dupa... ureche. Am masurat-o acum cateva minute: 4L utilizabili, 5L pana "in buza". :sad:

Deci nu te lua dupa ureche.

Attached Files:

18. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Mișto, fă "unboxing"... :hihi:

Am o idee: cei ce postează pe topicul ăsta, pot să-și spună greutatea (mă rog, masa) corporală? :biggrin:

Last edited: Sep 20, 2014
  19. dreamer

dreamer Little Devil

Nu, n-am ajuns la Deceneu, ala e un ceaun de vreo 20 de ani.
    Nasol ca nu prea mai au, desi ma mir la ce program horror au... :frown:
    Masa corporala: 103 kg. :goofy:

20. dreamer

dreamer Little Devil

uploadfromtaptalk1411234785380.jpg

Activitatea de seara btw. :biggrin: