Jocuri noi, addon-uri, ştiri

Oblivion addon: The Shivering Isles.

Shivering Isles features more than 30 hours of new gameplay and allows you to explore an entirely new plane of Oblivion – the realm of Sheogorath, the Daedric Prince of Madness. Shivering Isles adds to the existing world of Oblivion so you can continue playing with your existing save game/character, or create an all new character just to explore the new content.

Dpmdv 30 de ore noi de gameplay inseamna gameplay plus cateva ore de cascat ochii la grafica. Oblivion a fost singurul joc la care am ramas cu gura cascata (literally), cand am intrat in tabloul ala.
 
Cica este Silent Hunter pe stoc la Ubisoft. Pretul e cam 80 ron. Cred ca pot sa cumpar vreo 3 bucati. Daca e cineva interesat sa dea cu PM-ul sau cu ce o vrea el/ea si vedem cum facem.
 
American McGee a anunţat pe blogul personal câteva detalii despre viitorul American McGee's Grimm Tales, a cărui lansare este programată pentru anul 2008. Conform unui preview ce va fi publicat în ediţia din iulie a PCGamer, acesta se vrea a fi "a spiritual sequel of sorts to Alice" şi va fi un action/adventure structurat pe 24 de capitole.
I'm really happy to be once again working on twisted fairy tales. And I'm especially excited about having R.J. Berg involved with the project. He was the Executive Producer on Alice and that project's head writer. On Grimm he's serving in the same role, which means you can expect more beautifully written story and dialog.
 
... in sfarsit dupa cativa ani de lamentari si de secretomanie, Blizzard ne-a lamurit in problema StarCraft II. Cred ca se aud pana aici valurile care se fac in Coreea si Japonia - din cate vad au ramas strans lipiti de franciza (ca in cazul Warcraft), si cum pe net sunt oameni care mai curand si-ar taia limba decat sa zica ca ceva care poarta numele StarCraft e naspa, cred ca o sa fie un succes nebun. Ma duc sa pregatesc drujba, sa am cu ce sa fac partie cand o aparea in magazine.
 
Pentru curioşi, nişte filmuleţe din joc: http://media.pc.ign.com/media/850/850126/vid_1997358.html

Per total... interesant. E un pic mai colorat, şi în acelaşi timp un pic mai neclar decât Starcraft. Cam la fel ca Warcraft III vs Warcraft II.
starcraft-2-20070519000501107.jpg

Pare un pic mai dinamic ca joc, şi vine iarăşi cu nişte idei interesante de unităţi. Iniţial mă gândeam să nu păţească ruşinea - să fi stat 10 ani să aşteptăm ceva ce e deja făcut de nişte amatori în 3 ani :smile: - iată nişte imagini dintr-un mod care face din Warcraft III - Starcraft (Project Revolution):

water_57559.jpg

water_47843.jpg

Totuşi, cred că diferenţa de experienţă şi de forţă de muncă se va simţi.
 
Din păcate nu e terminat, dar uite încă nişte poze: http://www.wc3campaigns.net/revolution/gallery.php

Pe Youtube era şi un filmuleţ. Ţinând cont că Blizzard va scoate Starcraft 2, sunt 90% şanse ca interesul pentru el să scadă încât să nu fie terminat niciodată acest mod.

Korby, dacă vrei să continuăm discuţia, vezi threadul dedicat din această secţiune :wink:
 
Păi e vorba de SC 3D, sunt oameni cărora li se pare mai interesant 3D. Iar SC2 a fost anunţat acum 3 zile, la acel proiect se lucrează de 3 ani.
 
TOMB RAIDER ANNIVERSARY - iunie 2007

Download demo.

L-am încercat şi eu, şi mi-a plăcut (n-am mai avut contacte cu seria Tomb Raider de la 3 încoace, deci schimbările îmi par majore). Nu ştiu care sunt cerinţele de sistem, dar merge bine pe un A64 3000+, 1GB RAM, WinFast 7300GT TDH Extreme în 1024x768 cu AA 4X.
 
Games Radar a publicat un interviu în exclusivitate cu American McGee, în legătură cu McGee's Grimm. Pe lângă acesta, au fost dezvăluite şi câteva imagini noi din joc.

Un exemplu...
 

Attachments

  • grimmgress.jpg
    grimmgress.jpg
    28.8 KB · Views: 101
Stie cineva unde pot face precomanda in Romania la Bioshock Limited Edition sau Bioshock Regular Edition?
 
Noi informaţii despre Fallout 3 pe computerandvideogames.com citând ultimul număr al revistei Game Informer.

the battle system in Fallout 3 is called the Vault-tec Assisted Targeting System (V.A.T.S.). You'll certainly be able to tackle enemies in real-time using first-person shooting, the article says, but V.A.T.S. lets you pause time and select a target at your leisure.
This works using action points, which when used up will leave you with only real-time fighting until they charge back up again. If you're not in to all-out killing, Bethesda says you'll also be able to play through the game by being stealthy, or even talking your way out of trouble.
 
Lista neoriginala cu joace ce urmeaza sa apara anu' asta.



Age of Conan: Hyborian Adventures
Conan.jpg

Age of Conan: Hyborian Adventures – MMORPG; cica vor sa se ia la tranta cu WoW; Multa bafta!



Age of Pirates: Captain's Blood (Q3)
pirati.jpg

Historic Action Adventure; alt joc cu pirati.



BioShock (21 August)
Bioshock.jpg

Sci-Fi First Person Shooter; urmasu’ spiritual a lu’ System Shock 2; Multa apa.




BlackSite: Area 51 (21 Septembrie)
Area51.jpg

FPS; alieni; neeext.


Crysis (11 Septembrie)
Crysis-1.jpg

FPS; FarCry cu alieni; CryEngine 2 tech demo.




Elveon (Q3)
Alveon.jpg

Action RPG; joc cu elfi si sabiute; grafica misto.






Enemy Territory: Quake Wars (31 August)
Quake.jpg

Tactical Shooter Online; mda, sa zicem.




Gods and Heroes: Rome Rising (Q3)
Romani.jpg

MMORPG; Inca unu, de data asta cu romani. Neeext!



Hellgate: London (14. September)
Hellgate.jpg

RPG. Facut de niste baieti de lucrara la Blizzard. Promitea mult pana cand au aparut primele filmulete cu gameplay, parerea mea.






Medal of Honor: Airborne (31 August)
Airborne.jpg

FPS. Medal of Horror meets Brothers in Arms. Mda.



Stranglehold (31. August)
chineji.jpg

Action Third-Person Shooter. Regizor: John Woo. Main character: Chow Yun-Fat. Pe bune.



The Witcher (25 Septembrie)
witcher.jpg

RPG. Promite mult. Ramane de vazut.



Two Worlds (10. August)
twoworld.jpg

RPG. Oblivion meets Gothic 3 and sucks.




Alone In The Dark: Near Death Investigation (Q4)
dead.jpg

Horror Action Adventure. Scary. Sau nu.



Assassin's Creed (Noiembrie)
asasin.jpg

Action Game. Ubisoft Montreal. Baietii (si fetele) care au facut Printu’ din Persia se dau la jocuri cu asasini si cavaleri medievali. Va recomand sa vizionati interviurile cu producatorul. :biggrin:



Brothers In Arms Hell's Highway (Q4)
bia.jpg

Historic First-Person Shooter. Arma mortala 11.


Clive Barker's Jericho (Q4)
jericho.jpg

Horror Action Adventure. Posibil la fel de bun ca Undying. Sau nu.
Pajina oficiala: Link



Empire Earth III (Q4)
empire.jpg

Historic Real-Time Strategy. Nu stiu, nu-mi place, nu-mi pasa.



Half-Life 2: Episode Two (9. October)
ep2.jpg

Sci-Fi First-Person Shooter. The saga continues in Episode Three.



Overclocked (Octombrie)
overcl.jpg

Adventure. Naked Chicks. Ploaie. Psihologie. Point and click. Grab your… and double click.



TimeShift (Q4)
stift.jpg

Sci-Fi First-Person Shooter. Timeshtift. Daca e la fel de prost ca demo-ul…



Unreal Tournament 2007 (Noiembrie)
ut.jpg

Sci-Fi First Person Shooter. Pana la UT2020 mai avem de asteptat.
 
Last edited by a moderator:
Back
Top