Jocuri noi, addon-uri, ştiri

Marius, iar vorbesti tampenii. Daca ai fi avut vreodata tangenta cu domeniul ai stii ca nu poti
a) sa testezi vreodata tot
b) sa testezi vreodata suficient in 2 zile chiar cu o echipa de 500 de chinezi

Skyrim l-am incercat cateva ore, in care:
1: Am fost calcat pe cap de un dragon pentru ca am reusit sa ii fut pathing-ul NPC-ului care ma ghida si am stat fix langa locul unde ateriza dracovenia (sau scuipa cu foc, nu mai stiu)
2: Am lootat brusc vreo 20 de NPC-uri si mi-am tras costumatie de paznic cu ceapa-n gat
3: Am failat crancen la minigame-ul cu unlock the lock pen'ca am vrut sa vad ce se intampla dupa ce rup toate pick-urile
4: M-am plimbat juma de ora prin pustietate ca pierdusem NPC-ul care ma ghida pe drum. M-am batut cu lupi de m-am plictisit.
5: Am ajuns in sat si am inceput sa-i fur pe toti ca un elf de padure ce sunt. Cand facea unu galci la mine il casapea NPC-ul meu. Cred ca a arso si pe pe sor-sa dupa ce i-am ciordit nush ce inel.
6: Cand am intrat in Inn am inceput sa dau cu sageti dupa cacaturile pe care le aveau aia de vanzare pe mese si le ciordeam cand nu se uitau
7: Am furat-o pe hangita si aici a inceput un shitstorm. Aia e casterita si nu puteam s-o omor. Nici sa dau reload nu puteam, ca cum ieseam din inn ma astepta aia afara si ma casapea. Moment in care am renuntat. Un joc in care nu pot sa-i ciordesc pe toti si sa imi pun minionii sa-i bata cand fac gat nu e un joc pe care vreau sa-l termin.
 
I like him, he's silly :biggrin:
But he is also wrong, dupa ce-i salvezi pe aia de dragon satenii sunt asa fericiti sa te aiba ca te iarta cand le furi din casa, adica vine garda si cand afla ca tu esti salvatorul legendar te lasa sa pleci cu toata prada. I love this game! :goofy:
 
De exemplu poti face asta in magazine: Iei un basket si il pui la vendor pe cap cu fundu in sus. Ala nu mai vede nimic si poti fura tot. :biggrin: Doar un mic exemplu de cat de rulz e jocul.
 
TBS. In space. Really.

Am văzut și eu jocul pe Steam, cer 15 lire/eur pe precomandă și ca bonus te includ în beta și iau în considerație ce spui. Cu alte cuvinte, devii tester și plătești și bani pentru asta și ei îți dau jocul finit... când o apărea. Bleah. I`ll stick with Eve and Alpha Centauri kthx.
 
Q4BInl.jpg
qK8PZl.jpg


snOsQl.jpg
U9OrWl.jpg


mqZVCl.jpg
zgfQWl.jpg
 
Problema e că nu deranjează pe nimeni să plătească, doar că nu atunci când versiunea plătită nu merge și aia neplătită e bine, merci, fără bătăi de cap și fără să te simți tratat ca ultimul rahat. :smile: Acum lumea se amuză că fix schema lor cu DRM s-a dovedit nu numai enervantă, ci și inutilă.
 
Am uitat sa spun ca de la Silent Hunter IV, parca, nu am mai cumparat si jucat nimic de la Ubisoft. Da, DRM e o mare parte din motiv.
 
...restul motivului fiind calitatea jocurilor. Știu câțiva oameni care așteaptă încă un patch major pentru Heroes VI ca să vadă dacă merită cumpărat (poate rezolvă măcar jumătate din bug-uri și implementează lucruri de bază, gen afișarea numărului de ture până ajungi la un anumit punct, ca să poți face cât de cât o tactică). Nu mai vorbim că fără random map generator rejucabiliatea e minimă, adică plătești mai mult pe un joc pe care o să-l joci mult mai puțin. Dar se lucrează deja la un expansion pentru și mai mulți bani, pentru că ăia 5% mai pot fi păcăliți să cumpere și alte porcării.
 
Las' ca eu ultimele 3-4 jocuri pe care le-am cumparat m-au enervat atat de rau cu DRM-ul, cu netul, cu pastele mamei lor incat le-am crack-uit oricum. :mda:
 
Back
Top