Jocuri noi, addon-uri, ştiri

AdrianB1

Membru Senior
Sugar daddy
X3: Teran Conflict e disponibil pentru preload pe Steam (aproape 8 GB luați cu 1 MB/sec, progress bar-ul indică permanent 0%), vineri dimineață se activează.

am micsorat primu' sc (lai) :biggrin:

Attachments

lai

meh
Pana una alta Fallout s-a aratat in magazine. Toti credinciosii au preaslavit deja idolul de aur al celor de la Bethesda, ofrandele lor concretizandu-se in note demne de un zeu pagan care se respecta.
Pana cand veti putea venera cu propriile manute si ochisori aceasta creatie demiurgica va puteti bucura de experienta orgasmica a altora.

dreamer

Little Devil
N-am jucat decat o prima misiune, aseara. Cute, dar parca Tiberium Wars era mai fain, insa merita investigat un pic mai in detaliu.

war4peace

Membru Senior
Am jucat Fallout 3 până azi dimineaţă pe la 06:15. Şi aş mai fi continuat, dar ar fi urlat prietena la mine :smile:
...Ce să zic, pretty annoying but VERY addictive. Mi-a luat ore bune să mă prind ce dracu e VATS :smile: şi build-ul actual al caracterului e sucky, mereu am impresia că alte stats sunt mai bune. Am murit de ţâşpe ori, dar nevermind, m-am învăţat să dau F5 la fiecare 3 minute. Mi se pare nasol că rămân mereu fără gloanţe, că trebuie să mă bazez pe arme albe şi că acestea se învechesc mereu. Plus că level-up-ul mi se pare lent. Anyway, am un week-end de gaming în faţă :smile:

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Am jucat Fallout 3 până azi dimineaţă pe la 06:15. Şi aş mai fi continuat, dar ar fi urlat prietena la mine :smile:
...Ce să zic, pretty annoying but VERY addictive. Mi-a luat ore bune să mă prind ce dracu e VATS :smile: şi build-ul actual al caracterului e sucky, mereu am impresia că alte stats sunt mai bune. Am murit de ţâşpe ori, dar nevermind, m-am învăţat să dau F5 la fiecare 3 minute. Mi se pare nasol că rămân mereu fără gloanţe, că trebuie să mă bazez pe arme albe şi că acestea se învechesc mereu. Plus că level-up-ul mi se pare lent. Anyway, am un week-end de gaming în faţă :smile:
Eu am renunțat la primul oraș după ce ieși din Vault. Mi se pare aiurea dintr-un singur pdv, anume că nu e online. E-peen stuffz :biggrin:

Cosmin_C

melomaniac
Jocurile de la Bethesda nu au avut niciodata multiplayer. Thank god for that, exista destule wow-uri pe lumea asta. :tongue: Poate imi zici si mie cum ar functiona un concept gen super-cool cum este V.A.T.S. in multiplayer... sau Max Payne's bullet-time sau alte chestii de genul asta. Dar scuze, nu vreau sa transform topicul intr-un singleplayer vs multiplayer vs mmo.

war4peace

Membru Senior
Scrolled down to RPG section. Me drools.
Iară o să îmi pierd nopţile butonând. Sper să mai dureze ceva până apar jocurile astea; nu de alta, dar Sacred 2 mai are până îl termin, GTA IV la fel, nu vreau să mă aglomerez concomitent cu uşurarea buzunarelor. La naiba cu Steam, că tare uşor cumperi de acolo... temptations, temptations... :frown:

war4peace

Membru Senior
Borderlands Hands-On Impressions.

Este vorba de un FPS combinat cu RPG, care se poate jucat şi online. Interesant, printre altele, faptul că dev-team-ul a conceput un AI care generează armele procedural. Jocul are un sistem level-up WoW-like, mă rog, se inspiră la greu din jocuri cunoscute, which is a good thing. E unul din foarte puţinele jocuri pe care le aştept cu nerăbdare.

Velkan

Moderator
A auzit cineva de ăsta? Pare un Diablo care nu se ia prea în serios. Mie îmi plac artwork-urile, parcă aduc a Settlers.

Apare pe 27 octombrie.

Top Bottom