IT industry news

Steam gaming web site gets hacked
"Our Steam forums were defaced on the evening of Sunday, November 6. We began investigating and found that the intrusion goes beyond the Steam forums," said a message signed by Valve's founder Gabe Newell.

"We learned that intruders obtained access to a Steam database in addition to the forums. This database contained information including user names, hashed and salted passwords, game purchases, email addresses, billing addresses and encrypted credit card information."

Inca unu'!
 
Procesorul ti-l alegi dupa nevoi/buget, nu iti baga nimeni pe gat un laptop jenant cu procesor "mizerabil". La capitolul netbook-uri cel putin, AMD a facut impresie buna cu noile APU.
Gandeste-te ca daca dispare AMD, Intel va avea mana libera in manipularea preturilor.
 
Gandeste-te ca daca dispare AMD, Intel va avea mana libera in manipularea preturilor.

Nu dispare AMD, dimpotrivă, va deveni mai relevant decât e acum. Ce ai citit tu acolo? AMD vrea să facă SoC-uri ARM să le pună pe dispozitive mobile, piață unde ar putea avea success în loc să consume resurse pe designuri IA-32e, piață unde n-are nici un as în mânecă. Nu zice nicăieri nici că AMD dispare, nici că nu mai face chipuri IA-32e.

Where the F does it say that?

Say what? Ai citit și tu strâmb ca și colegul de mai sus?

Procesorul ti-l alegi dupa nevoi/buget, nu iti baga nimeni pe gat un laptop jenant cu procesor "mizerabil".

Ești groaznic de naiv, acum cu suma o sumă mică X îți iei un laptop jenant cu procesor mizerabil, peste 5 ani cu aceeași sumă X (ajustată dupa inflație) îți iei un laptop la care ține bateria de 2 ori mai mult (indiferent dacă e cu ARM ieftin sau cu IA-32e de la Intel) cu power management mai bun la același preț ca AMD-ul dinainte.
 
Nenea, scrie undeva in link-ul tau ca AMD va face procesoare pe arhitectura ARM? Zice doar ca s-a terminat cursa Intel-AMD, asa cum era ea inteleasa pana acum. Restul e can-can.
 
Nenea, scrie undeva in link-ul tau ca AMD va face procesoare pe arhitectura ARM? Zice doar ca s-a terminat cursa Intel-AMD, asa cum era ea inteleasa pana acum. Restul e can-can.

"pairing ARM-based processors with ATI graphics to produce a system-on-a-chip alternative to Qualcomm, Samsung, Nvidia, and Texas Instruments' ARM-based offerings"

Good enough for you?
 
Draga troll,

Te rog nu mai scoate citatele din context. Daca nu asta a fost intentia, atunci mai citeste inca o data. Merci. :smile:
 
Ești groaznic de naiv, acum cu suma o sumă mică X îți iei un laptop jenant cu procesor mizerabil, peste 5 ani cu aceeași sumă X (ajustată dupa inflație) îți iei un laptop la care ține bateria de 2 ori mai mult (indiferent dacă e cu ARM ieftin sau cu IA-32e de la Intel) cu power management mai bun la același preț ca AMD-ul dinainte.

Si peste 10 ani laptop-ul de care vorbesti tu va fi o mizerie la randul lui. Asta se numeste evolutie/progres/uzura morala, etc.
Judecand dupa rationamentul tau asta inseamna ca am facut o greseala de cate ori am cumparat cate un sistem, pentru ca inevitabil toate au ajuns "mizerii".
 
Tot progres înseamnă și tot nu ieși nicăieri după raționamentul ăsta, ar trebui ca la fiecare pas, 5 ani, să aștepți pasul următor ca să nu iei țeapă. În final nu cumperi laptopul deci probabil n-ai nevoie de el. :smile:
 
1. OSIM nu i-a acordat emag dreptul de folosinta unica asupra BF. Nici nu cred ca o va face, ca atunci se aplica si ce a zis pufi cu Craciunul.
2. Sarbatoarea respectiva este importata din State. Acolo nu exista IP pe BF, caci toate magazinele - Walmart, Best Buy, Zip Zoom Fly, etc. - au promovat BF. Daca notiunea de Black Friday apartinea cuiva, nu o foloseau toti.
Cele de mai sus apartin logicii mele. Daca ma voi insela, doar timpul o va arata. (si internetul).
 
Offtopic: la fel mi se pare şi Asus, pe care mulţi îl laudă. Am avut de toate de la ei, unele au mers bine, altele nu.

Router wired: blocări din 3 în 3 zile
PDA: ok
Placă grafică (veche, 7800GTX): murit (noroc că în garanţie, înlocuit)
Placă de bază: murit după 6 luni (în garanţie, înlocuit). După ceva timp nu mai acceptă plăci grafice externe (orice placă pun se blochează după maxim 15 minute), noroc că are ceva onboard.
Laptop: se încălzeşte GPU şi se blochează (problemă generală la toată seria); se rezolvă cu înocuire de MB
eeePC: ok
 
Back
Top