Is this fun or what? :D

Probabil e şi CIA pe ţeavă.
 

Attachments

  • huh.png
    huh.png
    609 bytes · Views: 23
From another forum:
I've never tried any of the dozen recommended remedies as after reading a few pages forward it always seems they never work..(pull ram, add ram, delete files, add files, copy this, paste that, expand it, slap it, beat it, smoke it, stand on your head, squat, face north, etc...)
 
În vest, rezultatul interzicerii fumatului în restaurante şi baruri nu a fost scăderea vânzărilor acestora, ci doar scăderea numărului fumătorilor şi al cantităţii de ţigări vândute, ...

Sursa aici

PS: Poate voi intelegeti pentru ca eu sunt depasit.
 
Parcă legea dădea ca limită o suprafață de 100 mp, nu 100 de locuri pe scaune, că aproape toate restaurantele au sun 100 de locuri per salon.
 
Peste 100mp trebuie sa imparti egal suprafata intre fumatori si nefumatori. Sub 100mp poti sa il faci exclusiv pentru una din cele doua categorii. Nu stiu daca nu cumva exista vreo lege care stabileste o suprafata minima pentru fiecare client pe care poate sa il accepte localul. Altfel spus, sa nu poti sa ai mai putin de 2mp/client, sa zicem.
 
Legea spune că toate localurile sunt pentru nefumători, iar patronii pot crea un spaţiu special pentru fumători. Până acum barurile erau pentru nefumători şi unele aveau spaţiu special pentru fumători iar în ultima vreme am văzut că s-au scos spaţiile pentru nefumători iar pe uşă scrie că spaţiul este destinat fumătorilor. Deci dacă nu fumaţi ar fi cazul să vă apucaţi, altfel n-aveţi loc în crâşmă. :biggrin:
 
Vedeti ce inseamna reclama targetata pe continut? Forum in Romania, excursie, iarba verde => gratar, manele. Google stie tot.
 
... Judetele afectate sunt Mehedinti, Dolj, Olt, Turnu-Severin, Gorj, Ilfov (inclusiv municipiul Bucuresti), Ialomita, Calarasi si Constanta. ...

Sursa aici

Judetul Turnu-Severin???

Sunt modificari de care nu stiu?
 
De cel putin 30 de minute nu se poate accesa mail.google.com si nici www.gmail.com folosind Opticnet sau RDS Ploiesti sau UPC. La ping in schimb raspunde brici. Am trait sa o vad si pe asta, nu credeam ca e posibil asa ceva vreodata.
 
Confirm, nici IMAP/POP3 nu mai răspunde.
Some news.

Nice comment: "Ah, but for me GMail is a distraction from my work, so your calculation doesn't quite work out. Except that I keep checking to see if it's back, which isn't very productive."
 
Back
Top