Is this fun or what? :D

Ar putea fi placuta daca viata ar fi inversa cum visa Seinfeld:

The most unfair thing about life is the way it ends. I mean, life is tough. It takes up a lot of your time and what do you get at the end of it? A death. What's that, a bonus? I think the life cycle is all backward. You should die first, get it out of the way. Then you live in an old age home. You get kicked out when you're too young, you get a gold watch, you go to work. You work 40 years until you're young enough to enjoy your retirement. You do drugs, alcohol, you party, and you get ready for high school. You go to primary school, you become a kid, you play, you have no responsibilities, you become a little baby, you go back into the womb, you spend your last nine months floating... and you finish off as an orgasm. Amen."
 
S-a terminat fuckultatea la mine (Automatica facuta la UPG - Ploiesti). Au iesit vreo cateva filmulete care mie mi s-au parut funny (de exemplu remarca cu DCE).

http://www.youtube.com/watch?v=u0HXT6dIPjs

http://www.youtube.com/watch?v=pCx7_roY-1U

Sunt constient ca multe din glume doar eu si colegii mei le gusta, fiind mai mult cu valoare sentimentala.

Voi mai reveni in curand cu inca un filmulet, imediat ce dau de el.

Filmuletele imi amintesc de ce aiureli faceam in laboratorul de Lianti (UPB Chimie Industriala). Sunt foarte simpatice.
 
O campanie cu multa reclama TV (help-eu.com) deci probabil bani garla spalati, "te spamam pana te lasi":
Aveţi nevoie de ajutor pentru a renunţa la fumat?
HELP oferă o categorie specială de „asistenţă” menită să-i ajute pe toţi cei care doresc să renunţe la fumat. În urma unui simplu proces de înregistrare, utilizatorul Web primeşte 25 de e-mail-uri de încurajare de la „asistentul HELP” pe durata a două luni. Scopul „asistentului HELP” este de a fi un aliat în depăşirea dependenţei de tutun. Fiecare e-mail va oferi sfaturi şi informaţii personalizate pentru a ajuta utilizatorul Web să renunţe la fumat. „Asistentul HELP” este un instrument eficient, amuzant şi uşor de utilizat pentru a-i ajuta pe tineri să renunţe la fumat.
http://ro.help-eu.com/pages/intro-rub2wq-2-157-WHY_QUIT.html
 
In scoala generala uram timpurile verbelor din franceza. Astea din portugheza sunt mai interesante (multe dintre ele des auzite pe strada in romaneste). :biggrin:
 
http://www.thefua.com/2008/aluooo-domnu-nu-merge-netu/
Clienta: Nu imi pot verifica e-mail-ul si este vina dvoastra. Asa nu se mai poate!
Operator: Ce problema aveti?
Clienta: Nu intru in casuta de mail
Operator: Ati incercat atat pe web cat si cu un client de mail?
Clienta: Da, bineinteles! Intelegeti-ma, sunt extrem de frustrata! Abia a fost instalat cablul si nu ma pot folosi de serviciile pentru care platesc!
Operator: Cu ce parola va conectati dumneavoastra?
Clienta: Nu va pot spune acest lucru! E confidential!
Operator: Va rog sa asteptati un moment!
[…pauza de cautat in loguri pentru a vedea parola …]
Operator: Stimata doamna, dumneavoastra incercati sa va conectati cu parola “crocodil” da?
Clienta (oarecum incurcata): Mdaa…
Operator: Nu este aceasta parola dumneavoastra. In contract ati solicitat parola “aligator”
Client (surprinsa): Pai si nu e acelasi lucru?
Operator: Ce sistem de operare folositi?
Client: Pentium 4!
Operator: Nu, nu. Aveti Windows sau alt sistem de operare?
Client: Nu dom’le…nu folosesc Windows…PENTIUM PAAAATRU!!!
Operator: Ce eroare va da la conectare?
Client: Nu stiu, ca nu sunt langa calculator, dar daca ma asteptati 2 sec vin si va spun
Operator: OK, va astept
dupa 5 minute….
Client: Da merge acum, ma scuzati ca a durat asa mult, mi-am verificat mailu’
 
Heh, păi chestii de-astea le aud on a daily basis, nu mi se mai par funny de mult. Sunt... part of the job. A big'un.
 
Ei lasă că unele sunt bestiale:
Client: Dom’le am si eu o problema…vreau ca de azi, cand va sun si va solicit desfasuratorul telefonic, sa nu mi-l trimiteti!!!
Operator: Puteti sa reformulati va rog?
Client: Pai dom’le treaba sta cam asa: prietena mea ma pune sa va sun si sa va cer desfasuratorul telefonic ca sa vada ea cu cine am vorbit. Asa ca atunci cand va sun, ea o sa fie langa mine, deci stiti ce aveti de facut, da?
:biggrin:
 
Păi asta vreau să spun, că eu dau de ciudăţenii toată ziua, pentru mine sunt well within sfera banalului :smile:
 
Faza cu sistemul de operare si P4 e de inteles. Pentru cineva care nu cunoaste termenii, sistem de operare suna a sistem hardware, sistemul fizic pe care el opereaza.
 
Nu i-am lasat bacsis decat apa minerala pe care uitase sa o treaca pe nota. Ce? Numai lui ii arde de glume? :biggrin:
 

Attachments

  • DSC00218.JPG
    DSC00218.JPG
    51.3 KB · Views: 125
Back
Top