Is this fun or what? :D

[Un pic off-topic]: Asa echitabilitate n-am mai vazut pina acum.
 

Attachments

  • untitled1.JPG
    untitled1.JPG
    48.6 KB · Views: 142
Perle de la examenul de jurnalism.
Unii chiar mi se par bolnavi psihic. Nu au proba eliminatorie la jurnalism? :smile:
Unele mi se par chiar foarte reuşite. Ce-i drept, intră mai degrabă în categoria licenţelor poetice şi nu în cea a textelor cerute de la un viitor jurnalist. Oricum, nu văd legătura cu bolnavii psihici, ci dimpotrivă, cu o creativitate interesantă, chiar dacă pe alocuri aiuristică şi aberantă. (Mă rog, or fi şi ceva demenţi pe-acolo, dar nu mulţi. :smile:)
 
Cind spui/scrii despre
„Creaturi desfigurate de ura nesatula a soarelui, misuna in jurul meu.”
sau
Tasnitoarea avea forma partii intime a unui barbat. O fetita isi apropie gura de acel loc, bau niste ape si incepu apoi sa rada ca o hiena.”
deja apar semne de intrebare despre sanatatea psihica.
Ori poate sunt genii neintelese sau in devenire. Un nou Bacovia sau Cioran.
Una peste alta, m-as bucura sa citesc ceva romane scrise de ei dar nu articole jurnalistice.
 
Prima replică nu e cu nimic mai ciudată decât un Stephen King sau un Clive Barker, în timp ce a doua e fix genul de literatură "uşoară" care abundă în scene de sex, modă şi "trend", vulgarităţi cotidiene şi alte intrigi telenovelistice, dar care se caută în ziua de azi şi o vezi citită de un public extrem de larg. Aşadar, o judecată atât de acidă a psihicului celor care le-au scris mi se pare cumva nedreaptă.

Dar da, într-adevăr, se tinde spre literatură. Şi-au greşit vocaţia... sau s-or fi gândit că din jurnalism ies mai mulţi bani. :smile:
 
Mea culpa. Dar am scris aici sub impulsul primei impresii lasate de cititul acelor rinduri. Tot raul spre bine. Mi-am imbunatatit experienta in ce priveste "literatura". :biggrin:
 
Daca miere nu merge da-i cu bere. Google knows best. :biggrin:

PS: Eu stiam ca mierea e tratament pentru stomac.
 
[off]
Da, este, dar mie cateva minute după nu-mi cade prea bine. Iar pe stomacul gol e aproape un vomitiv.
[/off]
 
La mine in familie problemele cu stomacul sunt ceva ereditar, insa mierea e trecuta pe lista alba, merge pe stomacul gol fara probleme.
 
(un pic agresiv)

The Furnham Shape & Color Test provides a deeper insight into human behavior and emotional makeup than any other conventional subjective test. Comparing your test results to our database of over 100,000 certified baseline scores allows ShapeTest to accurately diagnose, predict, and report the psychological status of the test subject.

Dupa ce faceti testul, incercati in mod repetat butonul "Second Opinion".
 
...despre români...sau rromani.....sau....mă rog, spuneţi-le cum vreţi.... (sper că am voie să public ataşamentul)
 

Attachments

  • romanii.jpg
    romanii.jpg
    82.7 KB · Views: 151
Err... asta e pe undeva pe langa Unirii (vreo 10 min de mers pe jos). In gradina vecina erau vreo 5-6 gaini.
 

Attachments

  • IMAG0137.jpg
    IMAG0137.jpg
    296.4 KB · Views: 140
Back
Top