Is this fun or what? :D

Asta e "light"... Ia vezi tu "capra cu 3 iezi" și cum lupul a decapitat iezii și le-a pus capetele rânjind în geam, ce minte bolnavă e la baza poveștilor noastre tradiționale pe care ne mândrim să le spunem copiilor cei cu imaginația bogată :eek:
 
Și totuși copiii ăia, care au crescut cu poveștile astea horror (cum le zice lumea), nu făceau așa ceva în viața reală, fiindcă educația era mult mai de calitate. O să supăr mulți oameni (care se cred) deștepți, dar religia (nu biserica, atenție!) avea un rol pozitiv în asta. Eu cred că părerile astea nu prea au fundament. Acum auzi cum unul care joacă Cantăr Straic pune mâna pe mitralieră și-și seceră colegii și profesorii de la colegiu.
 
Stai linistit, eu vorbesc de chestii TRAITE cu ani in urma (comparativ cu azi), cand tu probabil nu erai nici ebosa. :hihi:
 
trap.jpg
 
Discută monitoarele lui Q.
PS: n-am găsit și cu VGA (640x480) pentru Marius'95. :hihi:
 

Attachments

  • monitoare.jpg
    monitoare.jpg
    63.6 KB · Views: 33
Hm, lamureste-ma si pe mine te rog care ar fi motivul pentru care ai vrea o rezolutie mai mica decat cea maxima.
 
Si mie mi-au placut CRT-urile Trinitron produse de Sony, dar asta a fost foarte mult timp in urma. Multe s-au schimbat de atunci si foarte putine din computerele noi mai au interfetele necesare, etc.
Dar chiar si atunci nu am gasit vreun motiv sa folosesc mai putin decat rezolutia maxima.
 
La CRT e destul de complicat: ori alegi rezoluția maximă cu refresh nasol, ori una mai mică, dar nu-ți mai flicăre tot.
 
Cand ziceam maxima pentru mine insemna de fapt rezolutia maxima un refresh decent.
Dar toate astea sunt istorie ... acum HDMI e cam obsolete, DP asa si asa, USB-C e pe val si cam asa se misca lucrurile.
 
Back
Top