Is this fun or what? :D

Aia cu "mai încearcă" e mult prea forțată, tanti aia a câștigat numa' Wimbledon de 7 ori.
De asemenea, este numai bună de îmbălsămat VS Simona dpdv al sportului ăsta, dar mă rog, oamenii aleg să se retragă mai târziu din motive dubioase (pe mine nu m-ar mai prinde nicăieri pe aproape de civilizație cu sumele pe care le au ăia în bancă). Cam ca doamna asta, așa :biggrin:
 
Probabil vrea s-o egaleze/depășească pe doamna Court la nr. de mare șlemuri câștigate. Dac-o țin balamalele, de ce nu? Bravo ei!
 
Neo, nu te-ai plictisi după câteva luni pe acasă? Cu toate condițiile tale, tot ce ți-ai dori material, nu te-ai sătura rapid de stilul de viață "ideal"? Am citit în mai multe părți că oamenii se obișnuiesc rapid cu un statut - poți pierde o mână, poți câștiga o avere, poți avea probleme / avantaje majore, dar te obișnuiești după ceva timp. Nivelul de fericire e relativ constant, în pofida mediului. Vezi țările sărace, dar cu oameni fericiți, de aici:
 
Last edited:
Păi aia e, că a "ieși la pensie" nu ar trebui să însemne că stai pe-acasă, doar că nu mai muncești (pentru altcineva).
 
Eu am un backlog de chestii de făcut în afară de muncă pentru alții care deja atinge 10+ ani. Nu, nu m-aș plictisi absolut deloc.
 
flat earth.jpg
 
Back
Top