Is this fun or what? :D

dr.jpg
 
Ai fi surprins, dar eu primesc și "can I drink alcohol whilst I'm taking these?". So yep, schimbă ăla... primul :biggrin:
 
Cred ca poti sa schimbi si la menti (care beau bere cu alcool in pauza de masa, la munca, legal adica) si francezi, care fara paharul de vin de seara nu pot dormi linistiti. Nu stiu de italieni, dar m-as mira sa fie ei exceptia. :biggrin:

Pe mine ma amuza altceva, vad asta si pe la firma dar si in familie, omul stie ca nu se bea alcool cand iei medicamente asa ca orice raceala tratata cu paracetamol / aspirina se lasa cu pauza de beutura. Eu nu-i contrazic, macar asa se mai abtine si romanu' de la alcool...
 
Cred ca poti sa schimbi si la menti (care beau bere cu alcool in pauza de masa, la munca, legal adica) si francezi, care fara paharul de vin de seara nu pot dormi linistiti. Nu stiu de italieni, dar m-as mira sa fie ei exceptia. :biggrin:
Da, dar probabil ăia știu când să se oprească. :smile:
 
Pe mine ma amuza altceva, vad asta si pe la firma dar si in familie, omul stie ca nu se bea alcool cand iei medicamente asa ca orice raceala tratata cu paracetamol / aspirina se lasa cu pauza de beutura. Eu nu-i contrazic, macar asa se mai abtine si romanu' de la alcool...
De fapt chiar este prudent să lași alcoolul când iei paracetamol, că ambele stresează ficatul :smile:

Da, dar probabil ăia știu când să se oprească. :smile:
Crede-mă, există oameni care nu știu când să se oprească în toate națiile.
 
In general, dupa ce ai depasit un anumit prag (variabil, in functie de vechimea in munca a fiecaruia :biggrin: ), nu te mai poti opri voluntar. De aia e bine sa te gandesti bine cata bautura pui pe masa, inainte de a incepe să. :smile:
 
Eu nu aș putea să discut de alte țări, dar îți pot spune din experiența mea cu:
- englezi - habar nu au unde să pună punct. Majoritatea. Chiar și dintre cei mai educați;
- francezi - au inventat bucătăria franțuzească doar ca să poată bea ca nesătuii;
- austrieci - printre cei mai educați europeni, de obicei nu se aruncă;
- germani - Oktoberfest;
- irlandezi - ei nu vor să pună punct;
- scoțieni - printre cei mai moderați; sau duc imens la băutură :biggrin:
 
La Cina cea de taina:

Isus: Luati aceasta paine, carne din carnea mea!
Ucenicii: Da, etc etc

Isus: Luati acest vin, e sange din sangele meu!
Ucenicii: Da, etc etc

Isus: Si incercati acum maioneza asta, e..
Un ucenic: Da' ia mai du-te'n plm, ba!
 
Niște vorbe despre băutură:

Poate că băutura nu este răspunsul, dar cu siguranță te ajută să uiți întrebarea.

Un om inteligent se îmbată ori de câte ori este obligat să-și petreacă timpul alături de proști.

Întotdeauna să faci când ești treaz ceea ce ai spus că vei face când erai beat. În felul ăsta vei învăța să-ți ții gura!

O femeie m-a determinat să mă apuc de băut, iar eu nici măcar n-am avut bunul simț să-i mulțumesc.

Băutura n-a rezolvat nicio problemă până acum. Dacă stai să te gândești, nici laptele...
 
Back
Top