Is this fun or what? :D

Mi-am comandat azi o camera web Logitech C270. Am observat ca e o reducere la varianta de culoare mov pt ca era la lichidari. Apoi m-am uitat la pretul full al aceluiasi model dar de culoarea neagra (varianta ce poate fi comandata de la distribuitor).

Logitech C270 la Lichidari din stocul magazinului.
Logitech C270 comanda din stocul distribuitorului.

Eo diferenta enorma de pret, dupa cum se poate vedea (119.99 vs 120.09). But wait, there is more !

Daca o comand la distribuitor, pot folosi reducerea de 3% de membru al forumului My Garage si deci pot lua varianta care nu e la lichidari la pretul de 116,48.

Varianta din stocul PC Garage este la lichidari, deci pretul e deja redus si ca urmare nu beneficiaza de reducerea de membru al forumului My Garage.

Concluzia: e mai rentabil pt un client sa comande de la furnizor acelasi produs (stiu ca difera culoarea dar nu cred ca e un criteriu decisiv) punandu-i la cheltuieli cu transportul pe cei de la PC Garage in loc sa cumpere ceva care ocupa deja spatiul in depozitul PC Garage si care banuiesc ca ar fi de dorit (nu sunt economist) sa fie vandut primul (poate de asta e la categoria lichidari).

Mi-am comandat varianta de la distribuitor dar m-am gandit sa nu ii mai chinui pe cei de la PC Garage zicandu-le sa imi trimita camera web acasa pe banii lor, asa ca ma voi prezenta azi la sediul lor sa ii scutesc de cheltuiala asta.
 
Glumă, glumă, da' împuțitul naibii a reușit să-mi blocheze de câteva ori PC-ul pentru... simpla accesare a unor site-uri.
 
Au luat o melodie, au descompus-o in track-uri si au facut o interfata flash pentru track-urile alea. Nimic spectaculos.
 
De ce trebuie să fie spectaculos şi nu funny? Eu am "mirosit" "tocăniţa" ca un om, tu ai făcut-o ca un copoi, mirosind separat ceapa, roşiile, etc.
 
Holy f*cking hell, ma bucur pentru copil, dar filmul ma deprima, eu voiam sa invat sa cant la pian candva in viitor :biggrin:
 
De ce te deprima? Fiecare sintem buni sau foarte buni la ceva anume, dar nu orice.
A face un lucru de placere inseamna ca te destinzi, nu musai ca faci lucrul acela cel mai bine.
 
Back
Top