Is this fun or what? :D

Am înţeles. Sună interesant, dar matematic, atâta timp cât socoteşti şansele 50-50, nu contează care e motivaţia (nematematică - deci ilogică :tongue: ) a părinţilor.
 
Probabil e şi ceva logic acolo, deşi la toţi le va sări în ochi caracterul absurd al celei de-a doua părţi. :dracu:
 
Era o vorbă din popor, dacă ții gura închisă în timpul concepției iese băiat, dacă o deschizi, de uimire, iese fată :biggrin:

Protip #2: la toți = tuturora.

:happydork:
 
No way!!!
Se face o greseala: natalitatea generala tinde sa fie 50%-50%, nu la nivel de individ.

New research from Newcastle University in the UK suggests that there is a "fatherhood gene" that a man inherits from his parents.

In this way, a father who has many brothers is more likely to have a son, while a man with several sisters will boost his chances of having a little girl.

To reach their conclusions, scientists looked at more than 900 family trees that included data from 556,000 North Americans and Europeans over the past four centuries.

Lead author Dr Corry Gelatly told the BBC that over time the effect ends up evening out the mix of males and females in the population.

"If there there are too many males ... females will more easily find a mate, so men who have more daughters will pass on more of their genes, causing more females to be born in later generations," he said.

Sursa

Daca tii cont de predispozitia genetica a tatalui de a "decide" sexul copilului si limitarea la "un baiat", atunci raportul nu e 50%-50%. Dupa prima serie de 50-50, urmeaza o noua serie unde fetitele vor fi strict majoritare. Asa ca fara sa calculez am estimat un > 67%-33%.
 
Moise, Iisus si un batranel jucau golf.

Primul da Moise. Ia crosa, se pregateste cateva secunde si loveste ca un adevarat profesionist, dar mingea pica in apa. Merge Moise catre apa, desparte apa in doua, intra, da iar cu crosa, iar mingea cade la cativa metri de gaura.

Vine Iisus, se pregateste, da frumos cu crosa in minge, insa mingea cade tot in apa. Merge Iisus pe apa, mingea iese la suprafata, da cu crosa, mingea cade aproape de gaura.

Vine batranelu', amarat, tinea crosa invers, tremura tot... Loveste mingea, mingea sare in apa, acolo o inghite un peste, un pelican il ia din zbor, pelicanul scapa pestele, pestele scapa mingea, mingea se loveste de-o piatra si pica exact in gaura.

Moise ii spune lui Iisus:
- Acuma vezi de ce nu-mi place mie sa joc golf cu tac'-tu ?!?!?

:rotf:
 
Mersi, dar e neinteresant, sunt niște roadies :biggrin: Acum citesc „Bike Snob” și râd cu lacrimi - capitolul 3 începe prin a face mișto de roadies (road racers), și continuă cu taxonomia clasificării cicliștilor: mountain bikers, cyclocrossers, triathletes, urban cyclists, messengers, beautiful godzillas, retro-grouches, righteous cyclists, lone wolves și contraptions captains. Rulz :biggrin:
 
30 de bucăţi care au murit fericite. Eu sunt mai degrabă curios cu alea din state ce s-a întâmplat.
 
Last edited:
:hihi:
"Experţii Direcţiei Sanitar Veterinare cred ca au incurcat probele cu cele luate de la angajatii lor."
 
Încercați AICI, diverse anagrame. Iete ce mi-a ieșit mie la Ochea Chelbosu' și la Mucea Piticu'. :bravo:
 

Attachments

  • Untitled 1.jpg
    Untitled 1.jpg
    82.2 KB · Views: 44
  • Untitled 2.jpg
    Untitled 2.jpg
    80.7 KB · Views: 35
Back
Top