Is this fun or what? :D

Ar fi interesant de vazut si fetele pasagerilor din avionul ala, imediat dupa aterizare. :smile:
 
Pe otopeni zboara asa din cu totul alte motive.

Apropo de otopeni, cred ca o sa-l evit pe viitor daca se poate, nu merita nervii. 4 zboruri, 3 relaxante si apoi ajung pe otopeni... vai de capul nostru.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
LNT si care ar fi motivele pentru care se zboara asa in afara de vant? Nu de alta, la momentul acela lucram in TAROM si deh, aveam si inca am unele cunostiinte despre aviatie si ... vant.
 
Eram ironic. Sambata a nins putin si deja avioanele aveau intarzieri, asteptam bagajele intre doua zboruri si astia nu reuseau sa descarce la timp ca deh, ninge si probabil nu se asteptau, atitudinea personalui infecta. 3 zboruri am mers relaxat, apoi am aterizat in Romania. Data viitoare incerc sa iau legatura din Budapesta.
Nici cu astia de la Cluj nu mi-e rusine, vine Dorelul si pune scara la avion, apoi bate in geam sa deschida usa.
 
Linus despre patch-urile lui Intel pentru Spectre:

As it is, the patches are COMPLETE AND UTTER GARBAGE.

They do literally insane things. They do things that do not make
sense. That makes all your arguments questionable and suspicious. The
patches do things that are not sane.

WHAT THE F*CK IS GOING ON?

And that's actually ignoring the much _worse_ issue, namely that the
whole hardware interface is literally mis-designed by morons.

https://lkml.org/lkml/2018/1/21/192
 
Nu-şi putea lua valiza în avion, aşa că a îngropat-o în pădure. Prietena ei a gonit ursul ca s-o recupereze - Stirileprotv.ro
Daria Moşunova, o cunoscută jurnalistă din Rusia, a relatat pe Facebook cum s-a trezit pe aeropotul din Krasnoiarsk că nu-şi poate lua valiza în avion, deoarece compania low-cost cu care zbura schimbase regulile şi redusese greutatea admisă la bagajul de mână. Femeia, care mergea în Ekaterinburg la nunta fratelui ei şi la o conferinţă, nu avea bani cash, iar plata cu cardul nu funcţiona.
 
Au inceput da apara primele poze cu submarinele romanesti promise de ministrul Fifor:
 

Attachments

  • -270298.jpg
    -270298.jpg
    69.1 KB · Views: 41
  • C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_submarinul_romanesc.jpg
    C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_submarinul_romanesc.jpg
    152.9 KB · Views: 39
Back
Top