Is this fun or what? :D

Elevii care nu iau examenul de capacitate se angajează în "presă"

Judeţul în care 39 de elevi au obţinut media 1.00 la Evaluarea Naţională
Și asta e bine sau rău?
Peste 75,64 la sută dintre elevii gorjeni care au susţinut Evaluarea Naţională au reuşit să obţină o medie mai mare de 5, în timp ce 39 dintre cei care au dat acest examen au fost notaţi cu note cuprinse între 1 şi 1,99.
Păi e notă sau medie? Și e 1.00 sau e între 1 și 1.99?
din totalul şcolarilor care au susţinut Evaluarea Naţională în judeţul Gorj, mediile a 114 copii au fost cuprinse între 2.00 şi 2,99, 490 având medii cuprinse între 8.00 şi 8,99. Potrivit inspectoratului şcolar judeţean, nouă elevi au obţinut medii de 10.00.
"Ce rezultate să mai dăm?" "Păi nu știu, dă-le și tu pe alea de 2... și pe alea de 8 și 9... și pe alea de 10. Ah, sunt 9 de 10? Atunci pe alea de 9 nu le mai da, că pot să calculeze și ei că sunt 10 de 9."
 
FPS Map Design evolution: leveldesignclassic.jpg
 
Sarumina , mi-ai dat idee unde sa duc desfacatorul ala de bere (identic). Ca la garaj desfaceam berea cu o surubelnita ... pina azi.
 
Sonic screwdriver?

Tocmai am avut o conferinta de 3 ore cu niste tipi de la o mare companie de IT (top 3) care ne fac suport la o aplicatie. La sfarsit, toti morti de oboseala, de fata cu tot managementul lui (o femeie la nivelul cel mai de sus) un tip din Costa Rica imi ureaza somn usor si mentioneaza in treacat ca in Romania sunt fete frumoase. Eu ii raspund "yes, there are, but they are having high expectations", la care toata lumea e pe jos de ras si tipul concluzioneaza: "come to Costa Rica".
 
Back
Top