Întrebări pe care ni le punem de mult

Rabbit, exista, se numeste cuburi de gheata. :smile: E mult mai simplu sa ai o chestie din aia de facut cuburi in congelator decit azot lichid sau mai stiu eu ce.
 
Da, dar răcirea nu se face instantaneu şi nu mă mai interesează Pepsi-ul după 5-10 minute, când deja mi-a trecut setea aia teribilă care te prinde când vii încins de-afară. Adică exact atunci când toţi îţi zic că dacă bei rece, sigur o să răceşti. :smile:
 
Originally posted by takeda
Conteaza calitatea si nu cantitatea. Poti muri fericit si impacat si la 30 de ani.
Nu asta e ideea. Mai bine poţi muri fericit şi împăcat la 300 de ani. :biggrin:
 
Originally posted by Mistral
Rabbit, exista, se numeste cuburi de gheata. :smile: E mult mai simplu sa ai o chestie din aia de facut cuburi in congelator decit azot lichid sau mai stiu eu ce.
Originally posted by Rabbit
Da, dar răcirea nu se face instantaneu şi nu mă mai interesează Pepsi-ul după 5-10 minute, când deja mi-a trecut setea aia teribilă care te prinde când vii încins de-afară. Adică exact atunci când toţi îţi zic că dacă bei rece, sigur o să răceşti. :smile:

Da cine te opreste sa tii Pepsi/berea in frigider? Eu asa fac :rolleyes:
 
Originally posted by Wolfie
De ce maghiara suna mai frumos decat credeam? :biggrin:

Pentru că ai cunoscut oameni de valoare.

Maghiarii sunt mai nasoi cu românii sau românii-s mai răi cu maghiarii?
(Eu cred că a doua, a se vedea şi votul de la Eurovision când ungurii ne-au dat o căruţă de puncte iar noi acolo să nu zică vezi Doamne că nu le dăm. Situaţia a stat invers în cazul nostru cu moldovenii.)
 
Ce legătură au voturile de la Eurovision cu oamenii de valoare, maghiari vs români şi muzicalitatea unei limbi, numai hulubei ştie.
 
Faza cu mobilul in benzinarie fuse discutata si la TV. Chiar a fost "incercata" de Mythbusters, baietii aia de la Discovery. Se pare ca e cam fals mitul. Singurele explozii sau incendii (spontante) care apar in benzinarii se datoreaza curentului static. Mai multe detalii despre ce au descoperit ei, aici.
 
Ne bucuram ca ma esti inca printre noi, war4peace - asta, bineinteles, daca acum realizezi unde te afli. :tongue:
 
Mi se pare extrem de neplauzibil să se producă un incendiu de la telefon. Adică nu se produce de la descărcările electrice din capacul de delcou (la maşinile care au aşa ceva) şi bubuie de la radiaţiile alea care abia încălzesc urechea internă cu câteva grade (chestie dovedită destul de greu). Shell zice să închizi telefonul, nu să nu vorbeşti la el. Mă gândesc câţi dintre noi au făcut asta măcar o singură dată. Eu unul am şi vorbit la telefon în timp ce alimentam şi nu a venit nimeni la mine să mă tragă de mânecă. Mi s-ar părea mai logic să te oblige să te legi la o brăţară de împământare înainte de a pune mâna pe pompă.
 
Mi s-ar părea mai logic şi mai natural să fie unul acolo care să ţină pompa, nu să te lase să faci autoservire. Dar, în fine...
 
Back
Top