Întrebări pe care ni le punem de mult

Am si eu o problema cu un router Linksys WRT120N.
Am fiberlink de la Rds si dupa ce a mers beton 5 zile mi-au taiat net-ul pe motiv
ca e activat proxy ARp pe router.
Din cate am vazut la LinKsys optiune proxy ARP e on by default.
Am cautat si pe net si la LInksys dar nu am gasit cum se dezactiveaza mi-ar parea rau sa renunt la el merge bine nu se incalzeste
si viteza e superOK si pe wireless.
Aveti vreo idee.
Multimesc anticipat.
 
E ca la imprimante, un cartuș poate să coste mai mult decât toată imprimanta cu cartuș cu tot :smile:.

Antenele alea sunt specializate și nu le trebuie multora. Un cablu de antenă cu atenuare mică mai costă și el 2-3 euro pe metru, ca să nu pierzi ăia 20 de dB pe care a reușit să ți-i scoată antena pe 2 metri de cablu.
 
Si pentru ca fraier nu e cel care cere ci cel care e dispus sa plateasca. :wink: Vezi de ex. o antena similara la 1/10 din pret AICI.

Iar la antene, problema e ca trebuie si multa munca manuala (lipituri / conectori), fata de o placa de retea pe care ti-o scuipa robotul ca pe floricelele de porumb. :smile:
 
Daca anul trecut am ales destinatia celor 2% , anul asta trebuie sa fac din nou alegerea sau se "prelungeste" automat? Daca tot guvernu minune se hotaraste sa arunce cu bani in stanga si in dreapta (de fapt doar in dreapta :biggrin:) macar sa profit de oportunitate sa-i pagubesc cu cota mea infima de impozit .
 
Eu i-aș dona la SMURD, măcar acolo se vede că mișcă ceva. Care-i procedura că nu mai știu?
 
Sală de şforţă prin Cluj, de preferat în Mănăştur sau Grigorescu? De fitness, masaj, saună, fprivit :biggrin: etc am găsit, nimic din ce caut. :goofy:
 
Se pare ca nu sunt prea bun prieten cu noua functie de search a forumului deci intrebarea poate suna redundanta :goofy:
Unde pot duce o baterie auto uzata in Bucuresti preferabil sector 6?
Multumesc :smile:
 
Fără să capeți nimic pe ea, o poți duce la orice supermarket sau magazin de electronice, trebuie să aibă un stand pentru reciclat electronice. Centrele de reciclare care plăteau pentru hârtie, sticlă etc. s-au tot rărit și mutat; când am mai căutat, nici un site nu le avea lista actualizată. Mai poți pândi marea curățenie anuală, în care trec firmele de reciclat prin oraș să strângă toate resturile, și atunci să o lași la colț de trotuar.
 
Trebuie să scap asap de ea. Şi e ditai bateria auto nu ştiu dacă intră în fantele din magazinele de electronice :goofy:
 
Nu se poate să n-aveți un distribuitor de baterii Caranda sau altul. Le primesc cu dragă inimă. :smile:
 
Pache, poti sa o duci la REMAT. In Orhideea aveau la un moment dat o bena pentru acumulatori auto dar nu am mai trecut pe acolo de ceva timp si nu stiu daca mai este.
 
Se pare ca nu sunt prea bun prieten cu noua functie de search a forumului deci intrebarea poate suna redundanta :goofy:
Unde pot duce o baterie auto uzata in Bucuresti preferabil sector 6?
Multumesc :smile:

Are elemenții distruși de tot? :biggrin:
 
La orice ghena de gunoi o lasi, o sa dispara in max. 5 minute. Faci si un amarat fericit (ca o cara la REMAT si ia un ban pe ea), mediul e protejat, Pache e fericit.

Am testat personal chestia in mai multe randuri cu diferite baterii.
 
Back
Top