1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Întrebări pe care ni le punem de mult

Discussion in 'Discuții cotidiene' started by takeda, Mar 9, 2004.

1. Rabbit

Rabbit Nebun

Când nu existau maşini (sau nu constituiau o soluţie viabilă pentru transport), nu existau cotidiene naţionale? Sau cailor li se administra RedBull? :smile:

2. Xllerator

Xllerator Colţ Alb

Pai cotidian inseamna ca apare zilnic, nu neaparat cu stiri din ziua respectiva (sau trecuta). Deci existau cotidiane, existau curse dese (cu cai), doar ca informatiile erau mai vechi.

3. neaxu

neaxu Rătăcit

:biggrin: Şi se citeau săptămânal, la crâşmă, după ce se termina slujba la biserică...

4. Rabbit

Rabbit Nebun

... în poiana lui Iocan. :smile:

5. hulubei

hulubei questionable intruder

Ca bine ai grăit! :biggrin:

6. hulubei

Mă întreb dacă acele şurubelniţe electrice de 30RON sunt capabile să blocheze cumva capul pentru a putea aplica manual forţe asemănătoare şurubelniţelor clasice. Filetantele (bormaşinile cu acumulator) şi dintre cele mai ieftine în general pot face acest lucru chiar cu un acumulator aproape descarcat şi debreiat destul de mult, dar reuşesc fără probleme.

7. bogdan192

bogdan192 Membru Senior

De ce au Morph si Toranaga gagici misto in avatare? A... si sa nu uit... de ce n-are ursu' coada?

8. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Pentru că au şi în viaţa reală. Sau nu au, dar îşi doresc. Pentru că asta vor să aibe. Sau ca să te pună pe gânduri :smile:

9. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Sa ne spuna ei. Punctul tau de vedere l-am vazut. :smile:
    Eu, personal, sunt curios din ce film si-a "capturat" Toranaga avatarul. Sau poate nu era un film?

10. jarod

jarod Super Moderator

Pare a fi emisiune de ştiri. Şi aia pare a fi rusoaică. Îs ştirile alea în care prezentatoarele se debracă?

11. Dashu

Dashu Membru

Hmmm dilema mare.. avatarul lu' morph pare a fi cut dintr-o poza XXX, pe cand la Toranaga as fi de acord cu jarod.. o prezentatoare (deocamdata imbracata).

12. Thor

Thor Membru Senior

Domnisoara din avatarul lui Toranaga se numeste Melissa Theuriau ("french news anchor").
    La morph nu mai stiu.:biggrin:

13. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Oh, oops! Nu la ea ma refeream. Ma refeream la vechiul lui avatar. Aparent proxy-ul meu n-a mai updatat imaginea de cateva saptamani.

14. |nrg|

|nrg| Membru Senior

Thor, someone on that website has, a few, serious isues :biggrin:
    Altă întrebare.
    De ce o fată aşa de frumoasă îşi umple faţa cu o tonă de farduri? Chiar nu înţeleg. Pentru mine este un mister acest fenomen.
    Bine, întrebarea este una generală. Fenomenul fiind răspândit la scară globală.

15. war4peace

war4peace Membru Senior

Ca să arate mai în vârstă. Un Anchor position înseamnă că o să prezinţi ştirile cel puţin câţiva ani buni. Ca să apari mereu la fel, te "îmbătrânesc" machiorii cu 2-3 ani, apoi pun din ce în ce mai puţin machiaj şi când depăşeşti vârsta îl pun la loc, dar de data asta cu scopul de a te întineri.
    Inside sources :smile:

16. jarod

jarod Super Moderator

De ce ies râmele din pământ după ploaie?

17. Thor

Thor Membru Senior

La aer?:confused:
    Oricum, ce se intampla cu melcii "salbatici" iarna? Mor sau hiberneaza?

18. hulubei

Care sunt sistemele de avertizare în caz de avarie şi de diagnosticare a firelor căzute în cazul „fermelor” de stâlpi electrici în transportul energiei electrice, ori în cadrul centrelor de transformare a energiei din forma de transport în cea pentru utilizatorii casnici?

19. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Dau telefon utilizatorii nefericiti si se plang ca n-au curent. Asta ar fi sistemul de avertizare. :lol:
    Sistemul de diagnosticare este tehnicianul care, daca are timp, se duce sa vada care-i problema.

20. hulubei

Trebuie să fi observat careva pe DN1 între Bucureşti şi Ploieşti o pădure de stâlpi şi mii de cabluri într-o anumită comunitate. Pe acelea zic eu, cum le repară?