Întrebări pe care ni le punem de mult

Ontopic: cum scapam de pescarusi? Avem o infestare grava in zona, se pare ca cuibaresc pe un acopetis vecin. Dezastru.

Eeei, se pare ca ... are ceva efect. Sau pur si simplu a fost o coincidenta si de fapt pescarusii plecau la masa. :biggrin:


Se recomanda echipament audio de calitate!
 
Mie îmi place cum Adi n co normalizează câcatul. Adică este diaree, dar este normal. Îți sare din cwr direct în gură şi face şi pe keyloggerul. Dar la Adi totul este normal şi nu are nicio problemă :smile:

Încă nu există stat polițienesc dar cu atâtea chestii utile existente când o să apară o să fie totul pregătit dpdv al infrastructurii.

Evident că te va aresta Roomba pentru că polițistul este prea ocupat.

Btw dacă lumea refuza supravegherea, nici Android nici Windows n-ar exista în formele în care există azi.

Dar totul este normal şi nimeni nu are nicio problemă.


 
Keylogger - exista si functioneaza daca vrei tu sau daca iti e lene sa il dezactivezi, dar te intreaba la instalare. Da, nu imi merge Cortana pentru ca pe partea de privacy am dezactivat aproape tot, dar am posibilitatea de a alege si pana la urma functioneaza cum aleg eu.
 
De fapt nu imi pasa. De zece ani cred ca am realizat ca aia cu intimitatea in ziua de azi e doar o utopie.


 
Singura problema e cine are acces la datele tale: colegul de job sau conducerea multinationalei la care lucrezi sau ISP-ul pe care il calaresti sau hackeri priceputi din lumea intreaga sau SRI sau GRU / Mossad sau CIA / NSA sau extraterestrii.
Deci nu daca are cineva acces ci cine are acces. Cineva are cu siguranta acces. Deci efortul e numai sa-i tii pe restul la distanta. :biggrin:
 
Mi se pare irelevant. Colegul de serviciu oricum va avea mai multe informatii decat ti-ai dori, poate, pentru ca este fizic foarte aproape de tine. Spionajul exista inca si asa. Multinationala, posibil sa fie mai dotata ca si SRI-ul, diferenta e ca poti trai si fara ea si sa te muti in alta iar daca si cealalta e mana-n mana cu prima tot mai sunt altele sau apoi firmele de aprtament plus cresterea caprelor in munti. Viata merge inainte. Iar cu SRI&Co. oricat ai vrea sa scapi si crezi ca scapi, nu scapi asa ca mai bine, daca ai de gand sa faci ceva nasol, e sa te impaci de la inceput cu gandul ca o sa fie nasol. QED.
 
M-a rugat cineva sa-i incropesc o configurație de calculator pentru prelucrare video (inclusiv 4K - in Adobe Premiere presupun) și m-am împotmolit la partea de GPU.
Întrebările sunt:
- E neapărata nevoie? Ajuta? Daca da, contează ca e GTX1060/1070/1080? Cat VRAM?

Mulțumesc.
 
Chiar asa, cum pot afla daca abonamentul meu (Vodafone) are roaming si cat trafic inclus?
Aplicatia lor nu prea o inteleg.
 
Primesc periodic "oferte" de abonament de la Orange prin intermediul angajatorului. Adica vine lunar un mail de la HR cu "oferta speciala" pentru angajatii firmei si rudele lor.
Am comparat abonamentul meu de la RDS cu oferta echivalenta propusa de ei. Oribil. La aproximativ aceleasi beneficii iese de vreo 3 ori mai scump. Intrebarea pe care mi-o pun de mult: cum naiba se face ca astia la Orange inca mai au abonati?
 
Asemanator eu ma intreb cum de VDF inca mai are abonati in loc de cartelisti. Apoi ma uit la ai mei parinti si realizez ca masinaria merge. In esenta, platesc la fel ca ei si am beneficii cu nemiluita, inclusiv roaming de care nu ma doare capul. Da, nu am puncte si nu iau telefoane in rate, dar nu pentru ca imi permit, ci pentru ca nu m-am lasat pacalit.


 
Back
Top