Întrebări pe care ni le punem de mult

Mai exista pe undeva centre de reumplere cu CO2 a rezervelor pt. aparatele de facut sifon (alea ceausiste)? Am nevoie sa umplu chestii cu CO2 si nu vad alta cale... :frown:
 
Da, ar fi o posibilitate, dar eu as avea nevoie de CO2 "alimentar". Cine stie ce mai contine ala... :frown:

LE: me dumb. Am la 50m de mine statie de incarcat sifoane. Iau o sticla de cola de 2L, ii pun cap de sifon si merg cu ea la umplut. End. :biggrin:
 
Mă tot freacă uindouzu sa fac update la creators nușce, există vreun motiv pentru care ar trebui să fac acest update??? Sau mai degraba cum să fac să nu mă mai frece la icre pentru că sunt fffff multumit cu ce am și chiar nu-mi trebuie altceva...
 
Aparent nu ai inteles ce e Windows 10: nu mai pui versiunea X si din cand in cand un update, ci tot faci update la versiunea curenta, ca la Android sau iOS. Inca nu am auzit pe cineva care a ramas la Android 4.0.0 cand a avut optiunea sa foloseasca 6.0, de pilda.
 
A făcut un coleg update ieri; în afară de faptul că i-a resetat tot felul de setări (ex: îi apar două tastaturi la fel în chestia aia de selectat language and keyboard, și i s-au bușit share-urile setate fără parolă, juma' de oră de chinuit să le facă la loc) și a mai căpătat niște chestii de care nu poate scăpa ușor (windows defender e mai stufos și mai greu de scos), nimic special.
 
Eu l-am facut acum vreo 6 saptamani (inainte sa apara oficial) si nu am avut nici o problema, intre timp am facut update la majoritatea computerelor pe care le am.
 
Stim ca tu esti cu Win10 in sange, nu trebuie sa ne-o repeti.
BTW, daca ai toate setarile default, nu ti se va modifica nimic niciodata.
 
BTW, daca ai toate setarile default, nu ti se va modifica nimic niciodata.
Da, asta e adevărat. Dar noi chiar folosim share-ul ăla fără parolă, și trebuie resetat la fiecare "upgrade" din ăsta de Windows 10. Și de fiecare dată e un pic altfel, că au făcut diverse modificări să-l facă mai complicat de utilizat.
 
Stim ca tu esti cu Win10 in sange, nu trebuie sa ne-o repeti.

Da, recunosc ca nu mi-a trecut prin cap sa imi scriu singur un sistem de operare si nici sa raman pe Windows 1.0 din frica de bau-bau. Uneori merg si cu masina, am renuntat la caruta acum cateva generatii, desi masina e lucrul dracului si nu stie nici drumul singura spre casa daca ma imbat in sat.
 
Masina poti folosi, important e sa nu aiba cutie robotizata, ABS, controlul tractiunii, computer de bord sau GPS, ca astea clar te spioneaza si/sau fac ca vor ele de capu' lor.

(Eu folosesc tot Windows 7 dar nu ma deranjeaza nici Windows 10. Prea tare.)
 
Iranienii nu aveau internet si tot le-au phootot centrifugele alea. Trebuie sa bagam poxilina in porturile USB. :tongue:
Adica totusi sa nu exageram. :biggrin:
 
Back
Top