Întrebări pe care ni le punem de mult

Cum se face anuntarea statiei urmatoare la metrou? are toate statiile puse in ordinea corecta si conducatorul numai cat avanseaza "banda"? Uneori apar greseli. Si uneori nu exista.
 
Daca e voce de femeie, e banda. Presupun ca in astea noi or avea ceva automat, care stie ce piesa sa puna in functie de ce statie urmeaza, dar la alea vechile galben-rosu era o tanti care le inregistra si nenii din fata dadeau de banda :smile:

Dar se pare ca ori s-au stricat ori nu mai sunt utile pentru ca de multe ori am auzit vocea suava a conductorului, balbaind ceva de peron pe stanga.
 
Uluitor, dar vocea de la metrou are si un nume: Isabela Neamtu. O puteti urmari (si) in piesa de teatru 89.89... fierbinte după '89 , pe care de altfel va recomand sa o urmariti.
PS: Este vorba de vocea din metrourile Bombardier.

Urmeaza statia ... Aparatorii Patriei...
 
Intrebarea era cum avanseaza, de ce apar greselile. Ma gandeam la un moment dat ca ar putea sa aiba si 2 mesaje separate, "cu peronul pe partea dreapta", respectiv stanga, pe care sa le selecteze omul dupa cum e cazul. Informatii mai exacte nu aveti?
 
Probabil că le sare banda, sau li se blochează Winampul :smile:
Şi eu, deşi am mers foarte rar cu Metroul nefiind bucureştean, am prins un nene odată de zici că era beat, avea un accent şi un tonus vocal trăznet, să nu mai zic că abia ştia ce urma :smile:

Bico, cum naiba să nu ajungi în direct, că am văzut că mai mereu e pauză de vorbeşte aia de i se usucă şi plămânii.
 
Ce pot sa-ti spun e ca un vecin de palier injura de mama focului luna trecuta, dupa ce jucase la un astfel de concurs. Ii venise nota de plata de la Romtelecom.
Intrebarile sunt de obicei foarte simple pentru ca foarte multi oameni sa stie sa raspunda. Cind dai telefon cineva iti valideaza raspunsul iar mai apoi esti pus in asteptare pentru a intra in direct. Foarte putini au aceasta sansa si foarte multi reusesc doar sa-si umfle nota de plata de la telefon.
 
E o „moştenire” de la strămoşii lor lupii. Lupoaica obişnuieşte să-şi hrănească puii cu mîncare regurgitată, mîncare pe care puii de lup o consideră deosebit de bună :hatz: şi „uşoară”. Este „uşoară” deoarece este parţial trecută prin aparatul digestiv, iar puii de lup nu mai trebuie să facă eforturi pentru a sintetiza hrana.
Similară este şi explicaţia pentru mîncatul de baligi sau chiar de rahat, le consideră alimente „gata preparate”.:eek: Oricum, cîinele este un animal deosebit de deştept şi de nobil, iar la mîncatul de rahat nu-l întrece niciodata pe prietenul său cel mai bun, OMUL.
 
Interesant! Deci să las de acum câinii de pe drum când îi văd cu balega în gură? Presupun că regula se aplică la baligi şi nu la orice excrement :eek:
 
Misto discutie, chiar vroiam sa ma duc la masa; acum nu mai mi-e foame, si uite asa am mai economisit niste bani. Multumesc mult. :smile:
 
1. 40-45g o sticlă de Cola (am reuşit cu gugăl pân' la urmă).
2. O să fac un drum la Primărie, cel mai sigur.

P.S. Strategia e bine montată :biggrin: numai să fac rost alături de asociaţi de fonduri şi poate ne apucăm de curăţenie.

P.P.S. Are careva habar cum îmi fac cimitir particular (că de putut cred că se poate).
 
Originally posted by hulubei
P.P.S. Are careva habar cum îmi fac cimitir particular (că de putut cred că se poate).
Ai nevoie de un loc unde să scapi de tipi incomozi? Te-ai gândit la acid?
 
Cimitir particular? Da. Cumperi teren, îl amenajezi, îţi iei autorizaţiile şi-ţi faci publicitate. Dar am impresia că te costă enorm.
AdrianB1, de ce sa distrugi materia primă, există black market. :dracu:
 
Mda, eu aveam în plan să fac cimitir chiar la ieşirea din Ploieşti, lângă Spitalul Judeţean (foarte mare, morgă mare, până şi biserică proprie mai nou). Nu strica un „shop” cu articole funerare de tot felul exact la ieşirea din spital, firmă de construcţii de cavouri, până şi frigider că mari probleme au ăia la morgă (nu au spaţiu). Toate astea ar face cu timpul să ajung să am monopol peste acest gen de firme în Ploieşti, singura problemă: câmpul a fost invadat de mini cartiere rezidenţiale, îmi e şi teamă să mai întreb cât e metrul în câmp să nu aud poveşti de genul 20-50€mp!
 
Plăci de achiziţie. De ce se cheamă aşa? Ştiu în mare la ce folosesc, dar nu găsesc nici cea mai mică legătură cu ceea ce înseamnă achiziţie.
 
Back
Top