Întrebări pe care ni le punem de mult

Aia e, war... a păţit un prieten la fel. Rezolvat temporar schimbând (redirecţionând) robinetul cu unul de la un ochi de la aragaz (normal, fără senzor).
În fine, tu nu te poţi băga la modificări, vorbeşte cu proprietarul.
 
Am zis doar că aia e malfunctioning, nu ştiu care e principiul de funcţionare. Cred că nu asta e întrebarea la care vrei răspuns. Mai degrabă de unde/cum să înlocuieşti piesa respectivă, dacă e model generic sau se potriveşte numai FZX7862b...
 
Din pacate nu cred ca ai cum sa faci bypass la stopgaz. Intrebare retorica: nu cumva cuptorul este termostatat si stingerea flacarii intervine datorita functionarii defectuoase a termostatului? Ala tot pneumatic functioneaza dar e alt senzor (pus pe tavanul cuptorului) si alta teava. :smile:
 
Nu cred că mai e alt senzor. Ăla din partea de jos, de lângă flacără, e vizibil şi evident. Există cuptoare cu câte două sisteme de protecţie? That would be overkill...

...Şi încă una: Care ştie un lăcătuş bun? M-am pomenit că am lacăt la cutia poştală... şi nimeni nu ştie al cui e :smile:
 
Petrece-ţi tu ore în frig în scara blocului efectuând operaţiuni de-astea. Eu plătesc un lăcătuş. Dacă vrei să vii tu să te chinui, te cinstesc :biggrin:
 
Bă voi sunteţi cu capul. Am zis CUTIE POŞTALĂ. Dacă dau cu ciocanul, ghiciţi ce zboară?
Ori recomandaţi lăcătuş, ori veniţi voi şi vă ocupaţi. E mişto să stai pe forum şi să dai răspunsuri witty, mai greu cu practica.
 
Eu chiar vorbeam serios, lacatele alea mici de tot de cutie postala se puteau deschide de obicei cu batista. Sau cu o sfoara, se baga prin lacat si tragi de ambele capete simultan, lacatul se deschide.
 
Nu cred că mai e alt senzor. Ăla din partea de jos, de lângă flacără, e vizibil şi evident. Există cuptoare cu câte două sisteme de protecţie? That would be overkill...

Cine a zis de doua sisteme de protectie? Eu nu.

...Şi încă una: Care ştie un lăcătuş bun? M-am pomenit că am lacăt la cutia poştală... şi nimeni nu ştie al cui e :smile:

Pentru 2000 RON ma deplasez eu. :biggrin: Pentru 100 de ron ti-l da jos si vanzatorul de la buticul din strada. Cu 50 de RON gasesti instalatori pe net. Daca ai de gand sa oferi 10 RON mai bine folosesti batista. :goofy:
 
Eu chiar vorbeam serios, lacatele alea mici de tot de cutie postala se puteau deschide de obicei cu batista. Sau cu o sfoara, se baga prin lacat si tragi de ambele capete simultan, lacatul se deschide.

Ce mişto e când mă crede lumea tâmpit. Dacă era lacăt cu fierul cât mufa de la căşti nu mă deranjam să întreb. E un lacăt destul de mare şi solid (de vreo 8 cm) şi zdravăn la construcţie; altfel nu mă deranjam să întreb.

Pentru 2000 RON ma deplasez eu. :biggrin: Pentru 100 de ron ti-l da jos si vanzatorul de la buticul din strada. Cu 50 de RON gasesti instalatori pe net. Daca ai de gand sa oferi 10 RON mai bine folosesti batista. :goofy:
Quality answer, recomand!
Uff.
Well, whatever, nevermind.
 
Ce mişto e când mă crede lumea tâmpit.
Pai numai un tampit ar fi plecat din Rahovia... :biggrin:
Si doar un tampit imens s-ar fi mutat din Rahovia in... Rahovia. Unde fortele de securitate regale, cunoscute de straini ca Politia Locala, sunt fericite sa intervina pentru solutionarea problemei. Dar nu azi. Maine. Azi nu avem echipaje pe tura.
 
Ce mişto e când mă crede lumea tâmpit. Dacă era lacăt cu fierul cât mufa de la căşti nu mă deranjam să întreb. E un lacăt destul de mare şi solid (de vreo 8 cm) şi zdravăn la construcţie; altfel nu mă deranjam să întreb.
Ai zis cutie postala, nu casa de valori in pivnita bancii. Eu nu am vazut lacat de 8 cm la cutia postala, doar din alea de 2-4 cm si ti-am recomandat metoda care merge la alea. La unul de 8 cm iti recomand cu caldura clestele de fier-beton sau flexul.
 
Pai numai un tampit ar fi plecat din Rahovia... :biggrin:
Si doar un tampit imens s-ar fi mutat din Rahovia in... Rahovia. Unde fortele de securitate regale, cunoscute de straini ca Politia Locala, sunt fericite sa intervina pentru solutionarea problemei. Dar nu azi. Maine. Azi nu avem echipaje pe tura.

De unde ai ajuns tu la concluzia că m-am mutat tot în Rahova? Mister...
 
Era vorba de mine, acu cativa ani. :smile: Cand m-am mutat din apartamentu' parintesc am ales o cutie (de chibrituri) ceva mai mare la o statie de autobuz distanta. Desi optiunile erau multiple si probabil mai bune pe termen lung. Cred ca daca stai prea mult timp in Rahova devii dependent de galagie, mizerie si tiganie. Dar divagam.
 
Back
Top