Întrebări pe care ni le punem de mult

Beneficiezi de Pick-Up & Return doar dacă certificatul de garanţie e eliberat de emag. Există posibilitatea ca certificatul de garanţie să fie eliberat direct de către producător, caz în care acesta se ocupă în mod direct de garanţie, fără a mai implica emag.

Din câte ştiam eu, legea e clară aici (dar n-am timp să caut): magazinul de unde cumperi e deja implicat în acest lanţ şi e obligat să primească produsul atât timp cât e în garanţie, indiferent unde ar fi emis certificatul. Ştiu, multe magazine încă refuză asta, bazându-se pe ignoranţa clienţilor privind drepturile lor.
 
Tocmai ca daca sunt fiinte supreme si sfideaza legile naturii si ale vietii, la ce mai au nevoie de ele (cel putin teoretic conform Bibliei). Plus ca peste tot sunt aratati ca si cum ar plut/levita deci wtf?
 
Am văzut un documentar pe tema asta; în vechime, adică early christianism, îngerii nu aveau aripi, erau umani. Adică nu tu aripi, nu tu alea-alea. Pictorii renascentişti s-au decis să-i deseneze cu aripi, şi lumea a prins obiceiul...
 
Cum fac să-mi afişeze corect "ş" (în loc de º) şi "ţ" (în loc de þ) în subtitrări?
 
VLC pare să nu ştie în unele cazuri, m-am chinuit de mi-a ieşit pe nas, până la urmă am pus VobSub şi folosesc Media Player...
 
Am setat, degeaba. După jumate de oră de căutat prin setările KM Player, cu un meniu al naibii de stufos, am modificat manual caracterele din subtitrare (search and replace, nu manual că nu-s sadic). Iar după ce am făcut asta m-am culcat, filmul rămâne de văzut azi. :biggrin:
 
System Requirements:

* Windows 2000/XP/Vista
* 500Mhz or faster CPU
* 10MB RAM free

Windows Vista/XP/2003/2000 (32-bit)
20MB free drive space
256MB RAM

Adică orice OS care suportă alpha blending. RTFM-like.
 
Back
Top